Nazistowski gest bramkarza Crystal Palace? FA wszczęła postępowanie

Piłka nożna
Nazistowski gest bramkarza Crystal Palace? FA wszczęła postępowanie
fot. PAP

Wayne Hennessey jest w poważnych tarapatach. Bramkarz Crystal Palace został sfotografowany w momencie, kiedy wykonuje gest na wzór salutu rzymskiego, kojarzonego głównie z ideologią nazistowską. Sam piłkarz zaprzecza, by takie zachowanie było zaplanowaną akcją. The FA (pol. Angielska Federacja Piłkarska) wszczęła już postępowanie wyjaśniające i zajęła się sprawą piłkarza.

Zdjęcie zostało wykonane przez innego piłkarza „Orłów” Maxa Meyera. Na jego Instagramie pojawiła się fotografia, na której cała drużyna spędza czas na wspólnym obiedzie. Post został opublikowany po niedzielnym zwycięstwie 1:0 nad Grimsby Town w Pucharze Anglii. W tle pozujących kolegów, Hennessey ma wyciągniętą jedną dłoń, drugą przykrywa usta. Ta gestykulacja większości kojarzy się z nazistowskim pozdrowieniem...(fot. Instagram)

 

Środowisko piłkarskie w Anglii jest oburzone krążącą w sieci fotografią. Sam Walijczyk postanowił się wypowiedzieć wobec zarzucanych mu czynów. Golkiper jest zdania, że zdjęcie zostało zrobione niefortunnie, a on był w trakcie rozmowy z innym kolegą.

- Machałem dłonią i krzyczałem do osoby, która trzymała aparat. W tym samym momencie przykrywałem usta, żeby było mnie lepiej słychać. Zdaje sobie sprawę, że wygląda to niefortunnie. Nigdy w życiu bym nie pokazał takiego gestu świadomie – napisał piłkarz.

Zdjęcie zostało skasowane z Instagrama. Przedstawiciele klubu Crystal Palace zapowiedzieli, że porozmawiają z zawodnikiem. Sprawą zajęła się już także The FA (Angielska Federacja Piłkarska), która wszczęła postępowanie. Wszystko może zakończyć się karą finansową dla piłkarza, a w gorszym wypadku być może również zawieszeniem.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie