Zdjęcie zostało wykonane przez innego piłkarza „Orłów” Maxa Meyera. Na jego Instagramie pojawiła się fotografia, na której cała drużyna spędza czas na wspólnym obiedzie. Post został opublikowany po niedzielnym zwycięstwie 1:0 nad Grimsby Town w Pucharze Anglii. W tle pozujących kolegów, Hennessey ma wyciągniętą jedną dłoń, drugą przykrywa usta. Ta gestykulacja większości kojarzy się z nazistowskim pozdrowieniem...(fot. Instagram)

 

Środowisko piłkarskie w Anglii jest oburzone krążącą w sieci fotografią. Sam Walijczyk postanowił się wypowiedzieć wobec zarzucanych mu czynów. Golkiper jest zdania, że zdjęcie zostało zrobione niefortunnie, a on był w trakcie rozmowy z innym kolegą.

- Machałem dłonią i krzyczałem do osoby, która trzymała aparat. W tym samym momencie przykrywałem usta, żeby było mnie lepiej słychać. Zdaje sobie sprawę, że wygląda to niefortunnie. Nigdy w życiu bym nie pokazał takiego gestu świadomie – napisał piłkarz.

Zdjęcie zostało skasowane z Instagrama. Przedstawiciele klubu Crystal Palace zapowiedzieli, że porozmawiają z zawodnikiem. Sprawą zajęła się już także The FA (Angielska Federacja Piłkarska), która wszczęła postępowanie. Wszystko może zakończyć się karą finansową dla piłkarza, a w gorszym wypadku być może również zawieszeniem.