Fortuna 1 Liga: Pierwszoligowcy budzą się z zimowego snu

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Pierwszoligowcy budzą się z zimowego snu
fot. Cyfrasport

Początek stycznia to czas powrotu do treningu. Przygotowania do rundy wiosennej w poniedziałek rozpoczęli zawodnicy Rakowa Częstochowa, Garbarni Kraków, GKS-u Jastrzębie, ŁKS-u Łódź, Odry Opole, Stomilu Olsztyn i Stali Mielec.

Najwcześniej przygotowania rozpoczęli zawodnicy beniaminka z Poznania. Piłkarze tamtejszej Warty po raz pierwszy po zimowej przerwie spotkali się już w ubiegłym tygodniu.

W klubach pierwsze dni przeznaczone są na badania wydolnościowe, które pokażą, jak przerwę przepracowali poszczególni zawodnicy. To z kolei pozwoli sztabowi szkoleniowemu wprowadzić ewentualne poprawki w planie przygotowań do sezonu. - Z czasem będziemy mogli skupić się już nie tylko na kształtowaniu cech motorycznych. Przejdziemy do prac nad taktyką, budowaniu i wykańczaniu akcji ofensywnych. Bo to jest solą tego sportu i to może dać nam punkty - mówi Artur Marciniak z Warty Poznań.

Zimowe przygotowania to także dobry czas do tego, aby trenerzy poszczególnych drużyn mogli jeszcze bardziej przyjrzeć się wyróżniającej się młodzieży w swoich klubach. Część z nich będzie uczestniczyć w przygotowaniach pierwszej drużyny. Tak między innymi stało się w Częstochowie, gdzie w pierwszym dniu przebadanych zostało trzech zawodników z akademii. W Krakowie z kolei Garbarnia zmierzy się w sparingu z drużyną juniorów. - Uważam, że będzie warto zmierzyć się z nimi, aby zobaczyć ich na tle pierwszej drużyny. Kto wie, może coś fajnego się urodzi - komentuje trener Bogusław Pietrzak. W niektórych klubach to również czas sprawdzania nowych zawodników. W Opolu pojawiła się kilkuosobowa grupa graczy testowanych.

W poniedziałek z piłkami trenowali m.in. zawodnicy Garbarni Kraków, czy Stomil Olsztyn. Na początku zajęcia mają charakter wprowadzający - tak, aby piłkarze, którzy w ostatnich dniach nie mieli kontaktu z piłką, mogli ją znowu "poczuć".

W tym tygodniu przygotowania rozpoczną jeszcze Chrobry Głogów, Chojniczanka Chojnice, Puszcza Niepołomice, Sandecja Nowy Sącz i Wigry Suwałki. Na początku przyszłego tygodnia w klubach zameldują się gracze Bruk-Bet Termaliki, Bytovii Bytów i GKS-u Katowice. Najpóźniej do treningów wrócą gracze GKS-u Tychy, którzy pierwszy trening mają zaplanowany na 16 stycznia.

 

W czasie zimowych przygotowań pierwszoligowcy rozegrają około 150 meczów kontrolnych. Pierwsi gry kontrolne zainaugurują zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy 12 stycznia zagrają z Ruchem Zdzieszowice. Tego samego dnia Stomil Olsztyn zagra ze Zniczem Biała Piska.

MM, 1liga.org
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie