Słynna japońska zapaśniczka zakończyła karierę

Sporty walki
Słynna japońska zapaśniczka zakończyła karierę
fot. PAP/EPA

Trzykrotna mistrzyni olimpijska, 36-letnia japońska zapaśniczka Saori Yoshida ogłosiła zakończenie kariery. Na ostatnich igrzyskach, w Rio de Janeiro, zdobyła srebrny medal.

Olimpijski turniej wygrała w Atenach w 2004 roku, w Pekinie w 2008 oraz w Londynie w 2012; wszystkie złote medale wywalczyła w kategorii 55 kg. Na igrzyskach w 2016 roku w finale wagi 53 kg przegrała z Amerykanką Helen Maroulis.

 

Porażka w Rio sprawiła, że nie zdołała wyrównać osiągnięcia koleżanki z reprezentacji Kaori Icho, która właśnie w Brazylii sięgnęła po czwarte złoto (trzy w kat. 63 kg i jedno w 58 kg).

 

Dominacja Yoshidy, która trenowała zapasy przez 33 lata, rozpoczęła się jeszcze wcześniej, bowiem już w 2002 roku zdobyła pierwszy z 13 tytułów mistrzyni świata. Po raz ostatni na najwyższym stopniu podium MŚ stanęła w 2015 roku.

 

Urodzona 5 października 1982 roku Yoshida zaangażowana była w - skuteczne, jak się okazało - działania mające na celu przekonanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego do pozostawienia zapasów w programie igrzysk w Tokio w 2020 roku.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie