Federacja WBC ogłasza nowy system ważenia pięściarzy

Sporty walki
Federacja WBC ogłasza nowy system ważenia pięściarzy
fot. PAP

Proces zbijania wagi często bywa bardzo niebezpieczny. W związku z tym organizacja WBC chce bardziej dbać o zawodników. Mauricio Sulaiman wpadł więc na pomysł częstszego ważenia w celu ochrony ich zdrowia.

Pięściarze, którzy toczyli walki sankcjonowane przez organizację Sulamaiana, musieli przejść proces ważenia na 30 dni przed walką (waga nie może przekraczać limitu o 10%), na 7 dni przed walką (nie więcej niż 3%) oraz dzień przed samym starciem. Teraz ma się to zmienić poprzez dołożenie dwóch kolejnych terminów. Zawodnicy będą musieli ważyć się na 14 dni przed pojedynkiem oraz w dniu jego odbycia się.

 

Na dwa tygodnie przed starciem waga zawodników nie będzie mogła przekraczać limitu wagowego o 5%. Dodatkowo pięściarze w dni walki będą mogli ważyć o 10% niż na dzień wcześniej podczas oficjalnej ceremonii.

 

Zmiany mają obowiązywać już od stycznia.

 

- Priorytetem WBC będzie wprowadzenie tego systemu, który ma za zadanie chronić zdrowie pięściarzy. Potrzebujemy współpracy ze strony promotorów, matchmakerów, menadżerów, trenerów, komisji bokserskich, organizacji, mediów, a także samych zawodników - przyznał Sulaiman.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie