Cudowne dziecko holenderskiej piłki chce do Barcelony!

Piłka nożna
Cudowne dziecko holenderskiej piłki chce do Barcelony!
fot. PAP
Frenkie de Jong (z lewej) ma na swoim koncie pięć występów w kadrze Holandii.

Uważany za jeden z największych talentów holenderskiej piłki Frenkie de Jong wyraził chęć przejścia do Barcelony. Kataloński klub interesuje się młodym piłkarzem od dłuższego czasu i wydaje się, że wkrótce zasili on mistrzów Hiszpanii.

Młodym, zaledwie 21-letnim Holendrem w ostatnim czasie interesowało się wiele klubów z europejskiej czołówki. Od zawsze jednak łączyło się go z Barceloną. Po pierwsze, zdaniem wielu idealnie wypełniłby on lukę po Andresie Inieście oraz Xavim. Kataloński klub od dłuższego czasu szuka następcy swoich legend.

 

Jak na razie oczekiwań nie spełnia do końca Philippe Coutinho. Zresztą De Jong jest nieco innym typem piłkarza i wydaje się, że jego umiejętności idealnie wpasowałyby się w układankę Ernesto Valverde. Ponadto 21-latek często porównywany jest do Johana Cruijffa. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii holenderskiej piłki zamienił w latach 70-tych Ajax Amsterdam na Barcelonę. Podobną ścieżką może podążyć De Jong.

- Po długich i wielokrotnych rozmowach z rodziną oraz agentem, De Jong poinformował Barcelonę, że przyjmie jej ofertę - donoszą dziennikarze "Mundo Deportivo". Tym samym 21-latek miałby zamknąć się na oferty takich klubów, jak Juventus, Paris Saint-Germain czy też Bayern Monachium.

Oczywiście zaczęły się już spekulację, ile pieniędzy będzie musiała wyłożyć Barcelona za Holendra. Warto tu zaznaczyć, że "Duma Katalonii" interesuje się również innym talentem z Ajaksu, młodszym od dwa lata od De Jonga Matthijsem de Ligtem. Mówiono o sumie 150 milionów euro za tę parę. Inne źródła podają, że klub z Amsterdamu będzie chciał około 100 mln za samego De Jonga, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Urodzony w 1997 roku piłkarz do Ajaksu trafił z Willem II. W ekipie z Amsterdamu rozegrał 64 spotkania, strzelił 6 goli i zanotował 10 asyst. Statystyki te może nie są bardzo imponujące. 21-latek to jednak geniusz środka pola, kreator gry nadający jej odpowiednie tempo. Jego cechą charakterystyczną jest to, że ciągle znajduje się pod grą, co najlepiej przedstawiają tego typu wykresy:

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze