Egzotyczny transfer Prijovicia. Jeszcze więcej pieniędzy dla Legii?

Piłka nożna
Egzotyczny transfer Prijovicia. Jeszcze więcej pieniędzy dla Legii?
fot. PAP

Legia Warszawa zdążyła już wzbogacić się w tym oknie transferowym, a z klubu nie odszedł przecież żaden zawodnik. Wszystko za sprawą Aleksandara Prijovicia, którego kolejny transfer miał zapewnić procenty mistrzom Polski. Serb zagra w Al Ittihad.

Prijović ma za sobą świetny okres w PAOK-u Saloniki. Do Grecji trafił właśnie z warszawskiej Legii i w tym sezonie miał na swoim koncie aż 18 bramek w 27 spotkaniach na wszystkich frontach. Dodajmy do tego występy w repezentacji kraju i śmiało można postawić tezę, że był to niezwykle udany rok dla napastnika.
 
Jego świetna forma zainteresowała kluby z całego świata, a najbardziej konkretny okazał się Al Ittihad. Zespół z Arabii Saudyjskiej wyłożył na 28-latka aż 10 milionów euro. To oznacza dodatkowe pieniądze dla Legii, która sprzedając ówczesną gwiazdę do Grecji zapewniła sobie 10% kwoty kolejnego transferu.
 
Kwota ta ostatecznie wyniesie ponad 800 tys. euro, bowiem 10% liczone było od nadwyżki ceny zakupu. Prijović w Arabii Saudyjskiej zarobi pięć milionów euro za sezon, podpisał 4-letni kontrakt.
 
Dwukrotny triumfator Azjatyckiej Ligi Mistrzów ma ostatnio wielkie problemy i znajduje się w strefie spadkowej swojej ligi z zaledwie jednym zwycięstwem w 15 kolejkach. W 2015 roku w jego barwach występował były reprezentant Polski, Łukasz Szukała.
 
To nie jedyna transakcja, na której tej zimy może wzbogacić się Legia. Tureckie media informują o zainteresowaniu Besiktasu Bartoszem Bereszyńskim. Klub ma proponować Sampdorii osiem mln euro, co oznaczałoby jeszcze większe profity dla polskiego klubu. Ten przy odejściu reprezentanta Polski zagwarantował sobie 15% od następnego transferu.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie