Setka Ramosa! Hiszpan w elitarnym gronie

Sergio Ramos w środę wstąpił do elitarnego grona obrońców, którzy w swojej karierze strzelili sto lub więcej goli. Co ciekawe rekordzista w tym zestawieniu ma ich na swoim koncie ponad 250.

24 maja 2014 roku, 92. minuta 48. sekunda finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt, a jego sąsiadem Atletico. "Rojiblancos" prowadzą 1:0 i właśnie wtedy Ramos strzelił bodajże najważniejszego gola w swojej karierze. To trafienie doprowadziło do dogrywki, w której bezlitośni "Królewscy" zdobyli trzy bramki i ostatecznie sięgnęli po puchar.

Hiszpan od zawsze był niezwykle bramkostrzelnym obrońcą. Większość trafień zaliczał po stałych fragmentach gry. Timing przy wychodzeniu w powietrze oraz gra głową zawsze były jego mocnymi stronami. W środę zdobył setną bramkę w karierze pokonując bramkarza Leganes z rzutu karnego. Real wygrał w 1/8 finału Pucharu Króla 3:0.

Spośród wszystkich goli, 80 strzelił w barwach "Los Blancos", 17 w kadrze Hiszpanii, a 3 występując w Sevilli. Jest obecnie jednym z najskuteczniejszych defensorów na świecie. Jego setne trafienie zapewniło mu wejście do elitarnego grona obrońców, którzy w przeszłości dokonywali tego osiągnięcia.

W tabeli wszechczasów prowadzi piłkarz m.in. Barcelony, PSV Eindhoven i Ajaksu Amsterdam, Ronald Koeman. Znany z atomowego uderzenia Holender strzelił w swojej karierze (według różnych źródeł) 253 gole. Z czołowych światowych obrońców nikt nawet nie zbliżył się do tego wyniku. Drugie miejsce zajmuje Daniel Passarella (175), a trzecie były piłkarz Realu Madryt, Fernando Hierro (163). Warto zaznaczyć, że kilku piłkarzy w zestawieniu występowało w czasie trwania kariery również na innych pozycjach.