Jones jest bez wątpienia obecnie jednym z największych zawodników UFC. W karierze przegrał zaledwie jedną walkę i to z powodu nielegalnych uderzeń. Amerykanin większe problemy ma jednak z komisjami antydopingowymi niż z rywalami w oktagonie.

Trzy zeszłoroczne kontrole wskazały śladowe ilości zakazanego Turinabolu w jego organizmie. Warto wspomnieć, że mistrz kategorii półciężkiej już wcześniej miał problemy z dopingiem. 

W dniu walki z Gustafssonem Jones tradycyjnie poddał się testom antydopingowym. Na swoim Twitterze Okamoto oznajmił, że Amerykanin przeszedł kontrolę bez żadnych problemów. Testy przeprowadziły Stanowa Komisja Sportowa w Kalifornii oraz USADA (Amerykańska Agencja Antydopingowa).

 


Przypomnijmy, że "Bones" pokonał Gustafssona przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie i odzyskał pas dywizji do 93 kg. Kolejny jego pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się 2 marca na gali UFC 235. Jego przeciwnikiem ma być Anthony Smith (31-13, 17 KO, 11 SUB). Wydarzenie odbędzie się w Las Vegas. 29 stycznia Jones ma stanąć przed komisją stanu Nevada i ubiegać się o licencję na pojedynek z Brytyjczykiem.

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.