Usman (14-1, 6 KO, 1 SUB) na marcowej gali UFC 235 zmierzy się w hitowym pojedynku z Tyronem Woodleyem (19-3-1, 7 KO, 5 SUB), a stawką będzie pas mistrzowski UFC dywizji półśredniej. Nigeryjczyk zdecydował, że idealnym pomocnikiem w przygotowaniach będzie inny wojownik pochodzący z Afryki, czyli Du Plessis (12-2, 4 KO, 8 SUB). Ma być jego głównym sparingpartnerem.
 
Reprezentant Republiki Południowej Afryki w podobnym okresie stoczy walkę z Borysem Mańkowskim (19-7-1, 3 KO, 7 SUB) na gali KSW 47 w Łodzi. Trudno wskazać faworyta w pojedynku byłych mistrzów KSW, jednak dużo wyższy Du Plessis na pewno przygotuje się najlepiej, jak to możliwe.
 
Jednym z etapów przygotowań będzie miesiąc spędzony na Florydzie i sparingi z rywalem najwyższej klasy. Gala KSW 47 odbędzie się 23 marca.
 
Afrykaner ma na swoim koncie dwa występy w polskiej organizacji: obie walki stoczył z Roberto Soldiciem. Najpierw odebrał pas Chorwatowi, jednak w rewanżu musiał uznać wyższość dużo lepiej przygotowanego rywala. Mańkowski ma za sobą dwa przegrane pojedynki i wraca do klatki po ponad rocznej przerwie. W swoim ostatnim pojedynku poległ właśnie z Soldiciem.