Wydawać by się mogło, że faworyt tego meczu jest oczywisty. Exact Systems Norwid Częstochowa z dorobkiem 34 punktów zajmuje bowiem piąte miejsce w ligowym zestawieniu. Ostatnimi czasy podopieczni trenera Radosława Panasa grają jednak w kratkę. W poprzedniej kolejce przegrali z KPS Siedlce 2:3, a wcześniej wygrali 3:0 z Gwardią Wrocław.

 

STS Olimpia Sulęcin w kiepskim stylu rozpoczęła sezon. Po dwóch zwycięstwach nad APP Krispolem Września 3:2 i AZS AGH Kraków 1:3 wydawało się, że siatkarze Łukasza Chajca weszli na właściwe tory. Kolejne porażki w przedostatniej i ostatniej kolejce zweryfikowały jednak szybko te oczekiwania. W poprzednim starciu zagrali jednak bardzo ambitnie i niewiele brakowało, a wyrwaliby punkty MKS Ślepskowi Suwałki.

 

- W tym roku nie ma złej drużyny. Już nie raz liga pokazała, że każdy zespoł może wygrać nawet z liderem. Myślę, że ten mecz będzie bardzo zacięty i pełen emocji. Drużyna STS Olimpia Sulęcin będzie chciała zrewanżować się za przegraną z pierwszej części sezonu. My z kolei będziemy bronić swojej hali i postaramy się, aby trzy punkty zostały w Częstochowie - powiedział przyjmujący ekipy z Częstochowy Damian Kogut.

 

Transmisja meczu Exact Systems Norwid Częstochowa - STS Olimpia Sulęcin od godizny 18:30 w Polsacie Sport.