Australian Open: Szarapowa - Wozniacki w III rundzie

Rosjanka Maria Szarapowa, była liderka rankingu tenisistek, pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:2, 6:1 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Jej kolejną rywalką będzie broniąca trofeum w Melbourne Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Pojedynek rozstawionej z numerem 30. Szarapowej z 64. na światowej liście Peterson miał jednostronny przebieg, trwał 71 minut.

Najbardziej zacięty gem kibice obserwowali dopiero w drugim secie przy stanie 4:1 dla Szarapowej (cztery razy była równowaga). Rosjanka nie dała się jednak przełamać rywalce, a w kolejnym gemie wygrała wszystkie akcje.

- Zagrałam bardzo solidnie, jestem bardzo zadowolona z mojego występu - powiedziała po meczu Szarapowa.

Spotkanie zakończyło się już po północy polskiego czasu. - Zastanawiam się, o której dzisiaj zasnę - przyznała Rosjanka.

W kolejnej rundzie jej rywalką będzie grająca z "trójką" Wozniacki. Obrończyni trofeum - podobnie jak Szarapowa - również wygrała gładko z tenisistką ze Szwecji. Pokonała w środę Johannę Larsson 6:1, 6:3.

Wyniki środowych meczów 2. rundy turnieju kobiet w wielkoszlemowym tenisowym Australian Open.