ME siatkarzy 2019: Polacy poznali grupowych rywali. Wyniki losowania

Siatkówka

Reprezentacja Polski poznała rywali, z którymi zmierzy się w fazie grupowej siatkarskich mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Zobaczcie wyniki losowania.

Turniej po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany w czterech państwach: Francji, Belgii, Słowenii i Holandii. Odbędzie się w dniach 13-28 września. 

 

Biało-Czerwoni nie mogą narzekać na losowanie. Ominęła ich rywalizacja z najmocniejszymi rywalami. Mianem grupy śmierci można określić grupę A, w której znalazły się takie potęgi, jak Francja, Włochy czy Bułgaria.

 

Grupy na ME 2019:

 

Grupa A: Francja, Włochy, Bułgaria, Portugalia, Grecja, Rumunia
Grupa B: Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria
Grupa C: Słowenia, Rosja, Finlandia, Turcja, Macedonia, Białoruś
Grupa D: Holandia, Polska, Czechy, Estonia, Ukraina, Czarnogóra

 

 

Oto jak będzie wyglądał sytem rozgrywek:

 

Faza grupowa (12–19 września)

 

Sześć drużyn w każdej z czterech grup będzie rywalizować systemem "każdy z każdym". W tej fazie rozegranych zostanie łącznie 60 spotkań, a każda z reprezentacji zagra po pięć meczów.

 

Cztery czołowe drużyny z grup A, B, C i D awansują do 1/8 finału. Dwie najsłabsze ekipy z każdej z grup zakończą zmagania w turnieju.

 

Faza play–off (21–29 września)

 

Czołowa szesnastka, czyli po cztery najlepsze ekipy z każdej z grup, w 1/8 finału zagrają według następującego schematu, w którym skrzyżowane zostaną reprezentacje z grup A i C oraz B i D:

 

A1–C4, A2–C3, C1–A4, C2–A3
B1–D4, B2–D3, D1–B4, D2–B3

 

 

Ta część turnieju zostanie rozegrana 21 i 22 września. Zwycięzcy awansują do ćwierćfinałów, które odbędą się 23 i 24 września. Półfinały zaplanowano na 26 września (Słowenia) i 27 września (Francja). Mecze o medale zostaną rozegrane we Francji. Finał EuroVolley 2019 odbędzie się 29 września.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie