ME siatkarzy 2019: Z kim zmierzą się Polacy? Sylwetki rywali (ZDJĘCIA)

Siatkówka
ME siatkarzy 2019: Rywale Polaków
Galeria zdjęć (5)

Polscy siatkarze poznali rywali, z którymi będą rywalizować w fazie grupowej mistrzostw Europy rozgrywanych we wrześniu we Francji, Belgii, Słowenii i Holandii. Z kim zmierzą się Biało-Czerwoni? Sprawdźcie w galerii!

Los był łaskawy dla Biało-Czerwonych podczas losowania w Brukseli. W fazie grupowej uniknęli oni największych europejskich potęg, jak Francja, Serbia, Włochy czy Bułgaria. Wszystkie wyżej wymienione zespoły trafiły do grupy A, którą bez wahania można określić mianem grupy śmierci.

 

Polacy zagrają w grupie D z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Starcia grupowe będą rozgrywać w Rotterdamie i Amsterdamie. - Losowanie marzeń, co tu dużo mówić. Z kim my tu mamy przegrać? Od dawna wiedzieliśmy jednak, że wyjście z grupy to żaden problem - powiedział dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski.

 

- Ze składu naszej grupy wynika, że nie powinniśmy mieć problemu ze zwycięstwem. Ci rywale to nie są przeciwnicy dla mistrzów świata. Nie można nikogo lekceważyć. Holendrzy będą gospodarzami, ale trzeba uważać na każdego. Myślę, że ta grupa jest spokojnie do przebrnięcia - przyznał mistrz olimpijski oraz mistrz świata Tomasz Wójtowicz.

 

Grupy na ME 2019:

 

Grupa A: Francja, Włochy, Bułgaria, Portugalia, Grecja, Rumunia
Grupa B: Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria
Grupa C: Słowenia, Rosja, Finlandia, Turcja, Macedonia, Białoruś 
Grupa D: Holandia, Polska, Czechy, Estonia, Ukraina, Czarnogóra

 

 

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze