Mielewski: Z kim my tu mamy przegrać?

Siatkówka

Jerzy Mielewski na świeżo po losowaniu mistrzostw Europy 2019 skomentował grupę, w jakiej znaleźli się Polacy. - Z kim my tu mamy przegrać? To losowanie marzeń - powiedział dziennikarz Polsatu Sport.

Podczas losowania ME 2019 Polska trafiła do grupy z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Wydaje się, że lepiej być nie mogło. Fazę grupową rozegramy na terenie "Pomarańczowych"którzy są jednym z czterech gospodarzy turnieju. Chwilę po zakończeniu losowania skomentował je Mielewski na kanale "Prawda Siatki".

- To było bardzo dobre losowanie. Pamiętajmy, że jesteśmy mistrzami świata i na to losowanie nie mamy się co oglądać. Najpierw jedziemy do Holandii. Tam zagramy z gospodarzem, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Losowanie marzeń, co dużo mówić. Z kim my tu mamy przegrać? Od dawna wiedzieliśmy jednak, że wyjście z grupy to żaden problem - powiedział Mielewski.

Wydaje się, że do tzw. grupy śmierci trafiły zespoły Francji, Włoch, Bułgarii, Portugalii, Grecji i Rumunii. Polacy na szczęście po pierwszej fazie zmagań łączą się z grupą B, gdzie są ekipy Belgów, Serbów, Niemców, Słowaków, Hiszpanów oraz Austriaków. Stawkę uzupełnia grupa C, w skład której wchodzą Słoweńcy, Rosjanie, Finowie, Turcy, Macedończycy i Białorusini.

- W naszej grupie nie mamy z kim przegrać. Jest jednak dużo mocnych reprezentacji. Francuzi, grając swój top, są w stanie z nami wygrać, nawet jak będziemy już mieli Wilfredo Leona. To dobry zespół, ale bardzo chimeryczny. Podobnie Rosjanie, nie mówiąc już o drużynach z innych części świata - dodał.

Wypowiedź Jerzego Mielewskiego w załączonym materiale wideo.

 

Cały odcinek "Prawdy Siatki" do obejrzenia TUTAJ.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze