PŚ w biathlonie: Francuzki najszybsze w sztafecie w Ruhpolding

Kobieca reprezentacja Francji wygrała w niemieckim Ruhpolding sztafetę 4x6 km biathlonowego Pucharu Świata. Na drugiej pozycji zawody ukończyły Norweżki, a na trzeciej - Niemki. Polki zostały sklasyfikowane na 13. pozycji.

Rywalizacja w tej konkurencji odbyła się po raz trzeci tej zimy. W dwóch poprzednich startach w Hochfilzen i w Oberhofie Polki plasowały się na jedenastej pozycji.

Trenerka kadry Polski Nadia Biłowa postanowiła, że na pierwszej zmianie pobiegnie Monika Hojnisz, a Kinga Zbylut, która wcześniej zaczynała sztafety w Hochfilzen i w Oberhofie, tym razem była druga. Na trzeciej i czwartej zmianie nie było żadnych zmian, najpierw na trasę wybiegła Karolia Pitoń, a jako ostatnia Kamila Żuk.

Na dwóch pierwszych zmianach pojawiła się nadzieja, że Polki uplasują się w czołowej "10". Zbylut wyprowadziła zespół na ósme miejsce. Ale później tej pozycji nie udało się utrzymać, Pitoń swoją zmianę ukończyła na 11. miejscu, a Żuk zameldowała się na 13. pozycji.

W niedzielę odbędą się biegi ze startu wspólnego; biało-czerwonych reprezentować będzie jedynie Hojnisz.