Losowanie ME siatkarek: Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl

Siatkówka
Losowanie ME siatkarek: Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl
fot. CyfraSport

W środę 23 stycznia w Stambule odbędzie się losowanie grup mistrzostw Europy siatkarek 2019. Polki jako gospodynie turnieju znalazły się w gronie drużyn rozstawionych i wiadomo już, że zagrają w grupie B. Transmisja środowego losowania od 12:00 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

Turniej finałowy ME 2019 zostanie rozegrany w czterech krajach w dniach 23 sierpnia – 8 września. W mistrzostwach Europy 2019 wystartują 24 drużyny – 4 reprezentujące kraje współgospodarzy turnieju (Turcja, Polska, Węgry, Słowacja), 8 najlepszych ekip ME 2017 (Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy, Bułgaria), a także 12 zespołów wyłonionych w ramach kwalifikacji.

 

Wszystkie reprezentacje zostały już umieszczone w pięciu koszykach zgodnie z pozycją w rankingu CEV z października 2017 roku. W trakcie losowania drużyny przydzielone zostaną do czterech grup, po sześć ekip w każdej. Zespołami rozstawionymi w grupie A, B, C i D są kraje gospodarze a więc Turcja (A), Polska (B), Węgry (C) i Słowacja (D).

 

Miejsca rozgrywania meczów poszczególnych grup są adekwatne do kraju gospodarza jaki do nich trafił. W Turcji, gdzie odbędzie się również faza finałowa, siatkarki zagrają w Ankarze (Baskent Voleybol Salonu); w Polsce – w Łodzi (Atlas Arena), na Węgrzech – w Budapeszcie (Papp Laszlo Budapest Sportarena), natomiast na Słowacji – w Bratysławie (Zimny Stadion Ondreja Nepelu).

 

Transmisja losowania grup ME siatkarek 2019 w Polsacie Sport Extra (środa 23 stycznia, godzina 12.00).

RM, psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze