MŚ piłkarzy ręcznych: Chorwaci poważnie osłabieni

Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych: Chorwaci poważnie osłabieni
fot.

Chorwaccy piłkarze ręczni będą grać do końca mistrzostw świata bez kontuzjowanego Luki Cindrica oraz Halila Jaganjaca - zakomunikowały tamtejsze media. Selekcjoner Lino Cervar dodatkowo powołał Kristiana Beciriego.

Po niedzielnej porażce z Brazylią 26:29 w meczu drugiej fazy MŚ rozgrywanych w Niemczech i Danii, kolejną złą wiadomością dla Chorwatów są kłopoty zdrowotne środkowego rozgrywającego PGE VIVE Kielce Cindrica, które wykluczają go z udziału w dalszej części turnieju.

 

Z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela Cindric nie wystąpił w spotkaniach z Japonią i Macedonią, a np. niewiele grał z Bahrajnem i Hiszpanią, z kolei z Brazylią przebywał na parkiecie tylko w pierwszej połowie.

 

Trener Cervar nie może liczyć na tego zawodnika, a poza tym odesłał do domu uważanego za duży talent lewego rozgrywającego, dysponującego bardzo dobrym rzutem z dystansu Jaganjaca (w trakcie rozgrywek 2018/2019 przeszedł z Metalurga Skopje do Nexe Naszice). Tę decyzję krytykuje wielu chorwackich internautów.

 

Dodatkowo do kadry powołany został obrotowy słoweńskiej drużyny Celje Pivovarna Lasko Beciri. Według bałkańskich mediów, rozgrywa najlepszy sezon w karierze.

 

Najważniejszy mecz dla Chorwatów - z Niemcami - odbędzie się w poniedziałek (21 stycznia) o godz. 20.30. Obie ekipy walczą o półfinał.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie