Wilusz jest w tym sezonie podstawowym środkowym obrońcą zespołu z Rostowa, w którym zagrał 16 z 17 ligowych meczów - każdy w pełnym wymiarze czasowym. Odpuścił tylko ostatnie starcie z Samarą. Od połowy grudnia Polak miał wolne, ale w 2019 roku wrócił do treningów i walki o miejsce w składzie, a jednym z pierwszych springów był wyjazdowy bój ze Spartakiem.

 

Wilusz rozpoczął mecz na ławce, a na murawie pojawił się po przerwie. Niestety zakończył sparing przedwcześnie, bo w 84. minucie musiał z bólem kolana opuścić plac gry.

 

We wtorkowe przedpołudnie FK Rostow poinformował, jak długa pauza czeka byłego reprezentanta Polski i jak poważna jest kontuzja. Niestety diagnoza okazała się dramatyczna - zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie. Wiadomo, że Wilusz będzie musiał przejść zabieg rekonstrukcji więzadła. Powrót do zdrowia będzie trwał od 4-6 miesięcy.

 

Rosyjski klub jednocześnie zapewnia, że zapewni Polakowi wszelką możliwą pomoc. Zachęca również fanów do wysyłania wyrazów wsparcia nagranych na wideo. Wszystkie nagrania mają zostać połączone w jedną etiudę filmową.

 

Wilusz zagrał dotychczas w reprezentacji Polski cztery spotkania - wszystkie towarzyskie. Z jego usług na początku swojej kadencji selekcjonerskiej korzystał Adam Nawałka, ale po raz ostatni wysłał powołanie środkowemu obrońcy w czerwcu 2014 roku.

 

WYNIKI I TABELA LIGI ROSYJSKIEJ