Koniec sezonu dla gwiazdy Arsenalu

Piłka nożna
Koniec sezonu dla gwiazdy Arsenalu
fot. PAP

Aż do dziewięciu miesięcy może potrwać przerwa Hectora Bellerina. Obrońca „Kanonierów” nabawił się poważnej kontuzji podczas meczu z Chelsea. Oznacza to, że nie zobaczymy Hiszpana w bieżącym sezonie.

W meczu Arsenalu z Chelsea Bellerin musiał opuścić boisko na noszach. Powtórki telewizyjne wyraźnie pokazały, że kontuzja może być poważna. Jak potwierdziły oficjalna strona klubu, 24-letni zawodnik zerwał przednie więzadło krzyżowe. Unai Emery nie będzie mógł skorzystać ze swojego piłkarza przez minimum pół roku. Czarne prognozy mówią nawet o dziewięciomiesięcznej przerwie.

Poważny uraz oznacza sporo problemy z obsadą pozycji prawego obrońcy w ekipie „The Gunners”. Menedżer drużyny zapowiedział, że Hiszpana mogą zastąpić Carl Jenkinson lub Stephan Liechsteiner. Żaden z nich nie jest jednak gwarantem odpowiednich umiejętności gry w obronie.

Jak informuje David Ornstein z BBC Arsenal będzie szukał szybkiego zastępstwa dla Bellerina. Klub z północnego Londynu planuje dwa wypożyczenia w zimowym okienku transferowym. Jednym z nich powinien być Denis Suarez, ale negocjacje utknęły w martwym punkcie.

 

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze