"Jeśli Usyk przeniesie się do wagi ciężkiej, powinien być obowiązkowym pretendentem"

Sporty walki
"Jeśli Usyk przeniesie się do wagi ciężkiej, powinien być obowiązkowym  pretendentem"
fot. PAP

Oleksandr Usyk zdobył wszystko, co miał do zdobycia w wadze junior ciężkiej i od dłuższego czasu rozważa przeniesienie się do królewskiej kategorii. Zdaniem promotora Eddie'ego Hearna, Ukrainiec z miejsca powinien stać się obowiązkowym pretendentem z ramienia WBO.

Zwycięski turniej World Boxing Super Series, rozbicie w pył Tony'ego Bellew oraz nieskazitelny rekord - 2018 rok był udany dla Usyka. Dla wielu ekspertów dalsze starty w dywizji junior ciężkiej nie mają dla niego sensu ze względu na brak równorzędnych przeciwników. Pięściarz zdaje sobie z tego sprawę, dlatego od dłuższego czasu planuje przeprowadzkę wyżej.

 

W kategorii ciężkiej czekają na niego poważne wyzwania. Czy jego znakomita praca na nogach będzie w stanie zneutralizować największe atuty potężnie zbudowanych przeciwników z czołówki? Usyk na pewno będzie chciał spróbować. Promotor Eddie Hearn uważa, że żadne starcia na przetarcie nie są konieczne, a Ukrainiec od razu powinien spoglądać na sam szczyt.

 

- Zgodnie z zasadami WBO, jeśli Usyk przeniesie się do wagi ciężkiej, powinien zostać obowiązkowym pretendentem. Numerem 1 jest Dillian Whyte, ale jego walka nie zostanie ogłoszona przez miesiąc, a będzie mogła się odbyć dopiero we wrześniu lub październiku - powiedział.

 

Dodał też, że ustalił Usykowi termin kolejnej walki, lecz nie zdradził żadnych szczegółów o przeciwniku, kategorii wagowej oraz miejscu gali.

Mistrzem świata WBO jest oczywiście Anthony Joshua.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze