Pewna wygrana Wisły Kraków w Pucharze Europy

Koszykarki Wisły CanPack Kraków wygrały we Francji z Nantes Reze Basket 87:67 (19:17, 39:17, 22:25, 7:8) w pierwszym spotkaniu 1/8 finału play off Pucharu Europy. Rewanż rozegrany zostanie 31 stycznia w Krakowie.

Początkowo mecz miał wyrównany przebieg, ale od stanu 17:15 dla Nantes krakowianki zdobyły 11 kolejnych punktów, a na przerwę schodziły prowadząc 58:34.

W drugiej połowie, a zwłaszcza w ostatniej kwarcie, obydwa zespoły zaprezentowały słabą skuteczność, ale podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka mogą być zadowolone z wywalczenia 20-punktowej zaliczki przed rewanżem we własnej hali.

W poprzedniej rundzie Nantes Reze Basket wyeliminowało Energę Toruń.

Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z lepszym w rywalizacji pomiędzy dwoma tureckimi zespołami - Besiktasem Stambuł i Cukurovą Basketbol.

Nantes Reze Basket - Wisła CanPack Kraków 67:87 (17:19, 17:39, 25:22, 8:7)

Wisła CanPack Kraków: Leonor Rodriguez 15, Jordin Canada 14, Mercedes Russell 14, Maria Conde 12, Maria Araujo 10, Magdalena Ziętara 7, Bozica Mujovic 7, Sofija Aleksandravicius 6 , Justyna Żurowska-Cegielska 2