Jak stracić prowadzenie w 96. minucie? Kuriozalne zachowanie bramkarza (WIDEO)

Piłka nożna

W końcówce spotkania Brisbane Roar - Western Sydney Wanderers doszło do kuriozalnej sytuacji, w której goście wypuścili zwycięstwo z rąk w ostatnich sekundach spotkania na własne życzenie. Gdy piłka opuszczała boisko, bramkarz Vedran Janjetovic popełnił błąd i sprezentował rywalom rzut rożny, po którym padło trafienie wyrównujące...

Janjetovic stracił koncentrację w najprostszej możliwej sytuacji. Ekipa z Brisbane próbowała wyrównać straty, posyłając rozpaczliwe piłki w pole karne rywali już w doliczonym czasie gry - nadzieję dało trafienie Tobiasa Mikkelsena z 92. minuty. Gdy końca dobiegała piąta minuta, a wszyscy na stadionie czekali już na końcowy gwizdek, ogromny błąd popełnił właśnie golkiper przyjezdnych.
 
Zamiast pozwolić źle zagranej futbolówce po prostu opuścić plac gry, 31-latek zahaczył ją czubkiem buta i sprokurował rzut rożny dla Brisbane Roar. Mikkelsen dośrodkował idealnie na głowę Adama Taggarta, a Janjetovic nawet nie drgnął patrząc, jak piłka wpada do jego siatki.
 
Padł więc dramatyczny remis 2:2, a gospodarze odrobili dwie bramki straty już w doliczonym czasie gry. Było to starcie ósmej z dziewiątą siłą australijskiej A-League.
 
Fatalny błąd bramkarza WS Wanderers w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze