Sparingowe zwycięstwo Lechii Gdańsk z Łudogorcem Razgrad

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali w piątek w meczu kontrolnym mistrza i lidera ligi bułgarskiej Łudogorca Razgrad 1:0 (0:0). Był to drugi sparing lidera polskiej ekstraklasy podczas zgrupowania w Turcji.

Zwycięską bramkę dla Lechii zdobył w 73. minucie Mateusz Żukowski. 17-letni napastnik trafił także do siatki w wygranym w poniedziałek przez "biało-zielonych" 2:1 sparingu z piątym zespołem rumuńskiej ekstraklasy Viitorulem Konstanca. Drugiego gola strzelił Patryk Lipski. To spotkanie zostało jednak przerwane w 49. minucie z powodu opadów deszczu i złego stanu boiska.

W konfrontacji z Łudogorcem w gdańskiej drużynie nie zagrał jedynie kontuzjowany boczny pomocnik Lukas Haraslin. Z kolei w ekipie mistrza Bułgarii wystąpił reprezentant Polski Jacek Góralski.

Podczas zgrupowania w Turcji podopieczni trenera Piotra Stokowca rozegrają cztery mecze kontrolne. Rywal zaplanowanego 29 stycznia spotkania jest w trakcie ustalania, natomiast obóz zakończy 1 lutego konfrontacja z Viktorią Koeln.