EBL: Pewna wygrana BM Slam Stali z Legią

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. była skuteczna i pokonała we własnej hali Legię Warszawa 84:62 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale dzięki szybkim akcjom wykończonym przez Michała Chylińskiego i Ivana Marasa gospodarze uciekli na wynik 11:4. Za odrabianie strat szybko brał się Omar Prewitt, a po rzutach wolnych Keanu Pindera Legia przegrywała już tylko dwoma punktami. Późniejsza trójka Jakuba Karola dała ekipie z Warszawy małe prowadzenie - po 10 minutach było 20:19. Drugą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 9:2, mogąc liczyć na Chylińskiego i Kowalenkę. Zespół trenera Tane Spaseva oczywiście się nie poddawał i dość szybko ponownie zbliżył się na dwa punkty. Ostrowianie zareagowali kolejną serią - 10:0 i ponownie kontrolowali sytuację. Po pierwszej połowie było 42:30.

W trzeciej kwarcie zmniejszali lekko straty Mo Soluade i Sebastian Kowalczyk, ale na odpowiedź BM Slam Stali i rewelacyjną serię 14:0 nie trzeba było długo czekać. Po trafieniach Michała Chylińskiego gospodarze mieli już 22 punkty przewagi. Później kolejne trójki rzucali też Mike Scott oraz Ivan Maras, a po 30 minutach było aż 70:44. W czwartej części spotkania Legia starała się notować przechwyty i kontratakować, ale prowadzenie rywali było zbyt duże. Ostatecznie ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężyła 84:62.

Najlepszym graczem gospodarzy był Michał Chyliński z 21 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami. Omar Prewitt zanotował dla gości 12 punktów, 2 zbiórki i 7 przechwytów.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 84:62 (19:20, 23:10, 28:14, 14:18)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Michał Chyliński 21, Ivan Maras 14, Mike Scott 13, Nemanja Jaramaz 11, Michał Nowakowski 7, Przemysław Żołnierewicz 7, Shawn King 6, Witalij Kowalenko 5, Daniel Szymkiewicz 0, Dominik Grudziński 0.

Legia Warszawa: Omar Prewitt 12, Jakub Karolak 9, Sebastian Kowalczyk 9, Patryk Nowerski 8, Keanu Pinder 8, Morayo Soluade 6, Rusłan Patiejew 4, Roman Rubinsztejn 4, Michał Kołodziej 2, Adam Linowski 0