EBL: Zacięty mecz w Lublinie. TBV Start pokonał Miasto Szkła Krosno

Koszykówka
EBL: Zacięty mecz w Lublinie. TBV Start pokonał Miasto Szkła Krosno
fot. Cyfrasport

TBV Start Lublin pokonał po bardzo wyrównanym meczu Energa Basket Ligi Miasto Szkła Krosno 83:75 (17:20, 19:21, 23:18, 24:16). Ostateczne rozstrzygnięcie przyszło w ostatniej kwarcie sobotniego spotkania, po trzech wcześniejszych był remis.

Niezwykle aktywny w pierwszych minutach meczu był Marcin Dutkiewicz. Zdobył dziewięć punktów i jego drużyna prowadziła już 11:3. Sytuację starał się zmieniać Peter Alexis, swoje robił też Jabarie Hinds, a po akcji wykończonej przez Grzegorza Grochowskiego mieliśmy remis. Trójka Dariusza Oczkowicza pozwoliła ekipie Miasta Szkła prowadzić po pierwszej części meczu 20:17.

 

W drugiej kwarcie TBV Start szybko odrobił te straty, a po dobitce Devonte Upsona zdobył ponownie przewagę. Jak się okazało - tylko na chwilę. Zespół trenera Mariusza Niedbalskiego znowu uciekał, bo skuteczni byli zarówno Oczkowicz, jak i Loveridge. Po pierwszej połowie było 41:36 dla gości.

 

W trzeciej części meczu Miasto Szkła szybko wychodziło nawet na 10 punktów przewagi dzięki Jabarie Hindsowi. Joe Thomasson rewanżował się bardzo szybko, ale to przyjezdni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. TBV Start później zareagował serią 8:0 i po akcjach Romana Szymańskiego oraz Mateusza Dziemby zdobył małą przewagę. Po 30 minutach mieliśmy remis - po 59.

 

Peter Alexis świetnie radził sobie w czwartej kwarcie, a ekipa z Krosna znowu prowadziła. Sytuację znowu zmieniali na korzyść lublinian głównie Dziemba i Dutkiewicz. W końcówce kluczowe rzuty trafiał Joe Thomasson i to zespół trenera Davida Dedka wygrał 83:75.

 

Po 23 punkty dla gospodarzy rzucili Marcin Dutkiewicz i Joe Thomasson. W ekipie gości wyróżniał się Jabarie Hinds z 24 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.

 

TBV Start Lublin - Miasto Szkła 83:75 (17:20, 19:21, 23:18, 24:16).

 

TBV Start Lublin: Joe Thomasson 23, Marcin Dutkiewicz 23, DeVonte Upson 9, Kacper Borowski 8, James Washington 7, Roman Szymański 6, Mateusz Dziemba 5, Michael Gospodarek 2, Anton Gaddefors 0, Wojciech Czerlonko 0, Uros Mirkovic 0.

 

Miasto Szkła Krosno: Jabarie Hinds 24, Peter Alexis 14, Dariusz Oczkowicz 13, Jordan Loveridge 10, Grzegorz Grochowski 7, Jaquan Newton 4, Adrian Bogucki 3, Paweł Kreft 0. 

 

WYNIKI I TABELA EBL

PLK, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze