Kadziewicz po półfinale PP: Szymura nie udźwignął tego spotkania

Siatkówka

– Piątka dla Aluronu za wypełnianie założeń taktycznych. To było widać na boisku i widać to w statystykach. Najlepszy Paweł Zatorski przyjmował najmniej. Najsłabszy na boisku Rafał Szymura, który moim zdaniem nie dźwignął kompletnie tego spotkania, najwięcej obciążony w przyjęciu – powiedział ekspert Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz po meczu półfinałowym PP siatkarzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie (3:1).

Szymura zastąpił kontuzjowanego Sama Deroo. Mimo zwycięstwa ZAKSY, występu przyjmującego nie można zaliczyć do udanych. Przyjmował 21 razy, miał 24% pozytywnego przyjęcia, 10% perfekcyjnego. W ataku dostał 12 piłek, cztery z nich skończył (co daje 33% skuteczności). Dwa punkty dołożył blokiem, a jeden zagrywką.

 

– Jedno, co się rzuca w oczy, Benjamin Toniutti potrafi chować słabe punkty i pokazywać to, co ma najlepsze w drużynie. Wiele lat czekaliśmy na takiego rozgrywającego, bo dla mnie Paweł Zagumny był kreatorem. Ben w kolejnym sezonie pokazuje, że on jest głową, on jest najważniejszym gościem w tej ekipie. Wyobrażam sobie ZAKSĘ bez Deroo, bo widziałem to spotkanie, ale ZAKSY bez Toniuttiego nie jestem sobie w stanie wyobrazić – dodał Kadziewicz.

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze