Klich bohaterem Leeds! Dublet reprezentanta Polski

Ważne zwycięstwo lidera Championship! Leeds wywiozło trzy punkty z Rotherham po zwycięstwie 2:1, a bohaterem gości został Mateusz Klich, autor dwóch bramek. Reprezentant Polski ma na swoim koncie już siedem trafień na zapleczu Premier League.

Leeds ostatnio wpadło w mały kryzys, jednak wciąż utrzymuje się na czele Championship. Bohaterem wyjazdowego spotkania z Rotherham został Mateusz Klich, który na przestrzeni całego sezonu utrzymuje równą dyspozycję.

Wyjazd rozpoczął się jednak dla lidera niekorzystnie. Gospodarze prowadzili od 28. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Semi Ajayi.

Po przerwie swoje show zaprezentował jednak reprezentant Polski, który najpierw zachował przytomność w polu karnym gospodarzy i z kilku metrów wyrównał stan meczu. Nie była to oczywiście najpiękniejsza bramka w karierze pomocnika, jednak niezwykle ważna.

Decydujące trafienie miało miejsce na pięć minut przed końcem spotkania. Klich opanował podanie Jacka Harissona i z impetem wpadł w pole karne, schodząc na lewą nogę. Płaskim strzałem pokonał Marka Rodaka.

Klich ma już na swoim koncie siedem bramek i sześć asyst w tym sezonie Championship, będąc jednym z liderów Leeds United.

0:3 przegrał zespół innego reprezentanta Polski, Kamila Grosickiego. Hull City nie miało najmniejszych szans z Blackburn.

Rotherham - Leeds 1:2 (1:0)

Bramki: Ajayi 28 - Klich 51, 86