PŚ florecistów: Polacy na siódmym miejscu w Tokio

Polscy floreciści zajęli siódme w zawodach drużynowych Pucharu Świata w Tokio. Zwyciężyli Włosi. Biało-Czerwoni w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski, Michał Siess i Krystian Gryglewski w 1/8 finału wygrali z zespołem Egiptu 45:37, a w ćwierćfinale ulegli Amerykanom 34:45.

W spotkaniach o miejsca 5-8 zawodnicy fechmistrza Stanisława Szymańskiego najpierw przegrali z Japończykami 39:45, a następnie pokonali Chińczyków 45:24.

W finale, który był rewanżem za pojedynek o złoto w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, Włosi ponowie okazali się lepsi od Amerykanów, wygrywając 45:43.

Indywidualnie w sobotę najwyżej z Polaków uplasował się Rządkowski, który był 47. Triumfował Brytyjczyk Richard Kruse.