Cieślak: Kalenga? Nie ma presji, jest dodatkowa motywacja

Sporty walki

- Nie ma żadnej presji. Wręcz przeciwnie. Jest dodatkowa motywacja - powiedział Michał Cieślak (17-0-1NC, 11 KO) w programie Puncher Extra Time. 29-latek przygotowuje się właśnie do walki z Youri Kalengą (23-5, 16 KO), z którym zmierzy się 1 marca w Legionowie.

Walka z Kalengą, czyli byłym tymczasowym mistrzem świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej, będzie największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze Cieślaka.

 

- Nie ma żadnej presji. Wręcz przeciwnie. Jest dodatkowa motywacja. Sam widzę, że inaczej podchodzę do treningów. Trenuję jeszcze mocniej. Mam to, co chciałem, czyli poważną walkę - powiedział pięściarz z Radomia.

 

- To bardzo doświadczony i niebezpieczny zawodnik. Muszę uważać na niego od pierwszej rundy. Nie ma miejsca na jakieś błędy - dodał.

 

W przygotowaniach Cieślakowi pomaga Mateusz Masternak (41-5, 28 KO), który miał już okazję walczyć z Kalengą. Raz przegrał, raz wygrał. Czy Cieślak czuje rywalizację, który z nich lepiej się zaprezentuje?

 

- Nie patrzę na to w ten sposób. Skupiam się na sobie i będę chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony - powiedział.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie