Żurkowski na testach w Fiorentinie

Piłka nożna
Żurkowski na testach w Fiorentinie
fot. CyfraSport

Występujący w Górniku Zabrze Szymon Żurkowski rozpoczął w poniedziałek rano testy medyczne w Fiorentinie. Wkrótce piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski ma podpisać kontrakt, ale do włoskiej drużyny dołączy dopiero po zakończeniu tego sezonu.

"Szymon Żurkowski przybył do Florencji. Urodzony w 1997 roku polski pomocnik rozpoczął kilka minut temu badania lekarskie w Careggi, przed podpisaniem umowy, która wiąże go z Fiorentiną" - poinformowano na stronie włoskiego klubu.
 
Jak dodano, Żurkowski wróci do Polski i do czerwca będzie wypożyczony do Górnika, czyli swojego dotychczasowego klubu.
 
Zamieszczono również krótki materiał wideo, na którym widać, jak piłkarz, w otoczeniu fotoreporterów, wchodzi do ośrodka na badania. Według medialnych informacji kwota transferu może wynieść ok. 3,7 mln euro, nie licząc bonusów. Umowa ma być podpisana w poniedziałek lub we wtorek.
 
W tabeli włoskiej ekstraklasy Fiorentina zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 30 punktów. W przeszłości w tym zespole grali m.in. Artur Boruc i Jakub Błaszczykowski, a kilka dni temu Bartłomiej Drągowski został wypożyczony z Fiorentiny do Empoli (do końca sezonu).
 
W ostatnich dniach głośno było w Italii o innym polskim piłkarzu - Krzysztofie Piątku. W minioną środę podpisał kontrakt z Milanem - przeszedł z Genoi za ok. 35 mln euro.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze