Boniek: Ekstraklasa na początku lutego to niewypał

Piłka nożna

- Już w przyszłym tygodniu wznowimy rozgrywki ekstraklasy. Dla mnie liga na początku lutego to niewypał. Boiska będą w fatalnym stanie - powiedział Zbigniew Boniek. Prezes PZPN był gościem cyklu "Prawda Futbolu".

W programie Romana Kołtonia została poruszona kwestia startu polskich rozgrywek. Ligowcy wybiegną na ekstraklasowe boiska już 8 lutego. Zdaniem prezesa PZPN taki termin nie jest dobrym pomysłem i wpływa na jakość gry.

- Start rozgrywek na początku lutego jest fatalnym pomysłem. My nie jesteśmy gotowi z boiskami. To nie jest tak, że boiska będą gotowe w dwa dni. Murawy nie wyschną w dwa dni - zauważył.

Wczesny start rozgrywek może przełożyć się na formę polskich zespołów w ciągu najbliższych miesięcy. Zdaniem prezesa Bońka przerwa zimowa jest kluczową w obliczu całego roku. Powinna być dłuższa, ponieważ latem kluby nie mają czasu na odpoczynek.

- Musimy pogodzić się z naszym klimatem. Mamy czas, więc potrenujmy kilkanaście dni dłużej. Moim zdaniem rozgrywki powinny kończyć się w połowie grudnia i zaczynać w ostatni weekend lutego. W zimę powinniśmy ładować baterię na cały rok. Po sezonie nie ma czasu na intensywne przygotowania, bo kilka tygodni później zaczynamy kwalifikacje do europejskich pucharów. To bardzo istotne, bo później nasze niepowodzenia wpływają na budżety drużyn - dodał Boniek.

Fragment Prawdy Futbolu w załączonym wideo.

Cały odcinek programu Prawda Futbolu do obejrzenia TUTAJ.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze