Zaskakujący kierunek legendy! Peterka pomoże... tureckim skoczkom!

Zimowe
Zaskakujący kierunek legendy! Peterka pomoże... tureckim skoczkom!
fot. PAP

Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata postanowił poszukać nowych wyzwań. Primoz Peterka zostanie bowiem trenerem tureckich skoczków narciarskich.

Słoweniec sięgał po Kryształową Kulę w sezonach 1996/1997 oraz 1997/1998. Raz wygrał Turniej Czterech Skoczni - ma też na koncie brązowe medale igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery skupił się na trenowaniu kobiet oraz młodzieży z National Nordic Center w Kranju.

 

Prawdopodobnie to już przeszłość. Według serwisu delo.si Peterka postanowił spróbować czegoś nowego. W związku z tym pożegnał się ze słoweńską federacją i już niedługo rozpocznie pracę... z tureckimi skoczkami. Tym samym pójdzie w ślady m.in. Vasji Bajca (trenował w przeszłości Turków), Jure Radelja (trenował Chińczyków) czy Bine Norcica (zajmuje się połączoną ekipą USA oraz Kanady).

 

Dzięki temu Turcy zyskają porcję wielkiego doświadczenia. Poprawie ulegnie też ich sytuacja, gdyż na początku tego sezonu dość nieoczekiwanie z pracy zrezygnował Pekka Niemelae. Fin był związany z tym projektem od 2014 roku, ale stwierdził, że bardziej interesuje go przygotowanie Chińczyków do igrzysk w Pekinie w 2022 roku.

 

W tym sezonie żaden Turek nie pojawił się jeszcze na międzynarodowych zawodach. W skład reprezentacji wchodzą m.in. Fatih Arda Ipcioglu, który jako pierwszy reprezentant swojego kraju zdobył punktu w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Jako pierwszy wystąpił również w mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich.

jb, Polsat Sport, skijumping.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze