Żurkowski zagrał w zremisowanym sparingu Górnika Zabrze

Przebywający na zgrupowaniu na Cyprze piłkarze Górnika Zabrze, przygotowujący się do rundy wiosennej ekstraklasy, zremisowali w sparingu z czwartym obecnie zespołem serbskiej elity FK Cukaricki 1:1 (1:1). Bramkę dla Górnika zdobył w siódmej minucie Igor Angulo. W 57. minucie nowy bramkarz Górnika Martin Chudy obronił rzut karny.

We wtorek wieczorem do kolegów z Górnika dołączył 21-letni pomocnik Szymon Żurkowski, który w poniedziałek przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z włoską Fiorentiną. Do końca tego sezonu będzie jednak grał w Górnika na zasadzie wypożyczenia, wystąpił też w środowym sparingu.

W poniedziałek podopieczni trenera Marcina Brosza w innym składzie pokonali młodzieżową drużynę Cukaricki 3:1 (2:0).

Zabrzanie przygotowują się w cypryjskim Protaras w dwóch „turnusach”, z trzydniową przerwą na powrót do Polski. Ten drugi pobyt – bardziej nastawiony na sparingi, rozpoczęli 22 stycznia.

W pierwszym meczu kontrolnym pokonali młodzieżowy zespół rosyjskiego Spartaka Moskwa 2:1, potem przegrali z ekipą czeskiej ekstraklasy FK Teplice 0:2. Przed powrotem do Polski Górnik zmierzy się jeszcze z młodzieżówką cypryjskiej Omonii Nikozja U-21, a już w Zabrzu – na zakończenie zimowych przygotowań - z czeskim Banikiem Ostrawa.

Zespół trenera Brosza zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Pierwszy w 2019 roku ligowy mecz zabrzanie rozegrają 11 lutego na swoim stadionie. Ich rywalem będzie Wisła Kraków.