Zawodowy debiut wicemistrza Polski w Legionowie

Sporty walki
Zawodowy debiut wicemistrza Polski w Legionowie
fot. materiały prasowe

Wicemistrz Polski z 2017 roku, 20–letni Patryk Cichy rozpoczyna zawodową karierę. 1 marca na gali "Friday Boxing Night" w Arenie Legionowo spotka się z podopiecznym Roberta Gortata - Bartoszem Głowackim (1-0, 1KO).

Patryk Cichy jest medalistą MP kadetów, juniorów i seniorów - zdobywał krążki w każdym kolorze. W finale 88.MPS w Człopie w wadze -69kg przegrał z innym obecnym zawodowcem Damianem Kiwiorem. W amatorskiej karierze nowy podopieczny promotora Tomasza Babilońskiego odnosił zwycięstwa w meczach międzypaństwowych w Ukrainą, Włochami, Norwegią, Niemcami itd. Kilka razy wyróżniany był tytułem najlepszego zawodnika.
 
- Niewiele ponad rok temu pokonałem Niemca Artura Mambergera, który w młodszych kategoriach wiekowych 2-krotnie był wicemistrzem Europy, zdobył także 3 tytuły mistrza swojego kraju – mówi Patryk Cichy przed pro debiutem.
 
W Legionowie poznański bokser spotka się z Bartoszem Głowackim, trenującym na co dzień pod okiem Gortata w jego Akademii Boksu.
 
- Moje najważniejsze osiągnięcia to 2 miejsce w turnieju o Złotą Rękawicę Wisły w 2017 roku. W finale wagi 75kg przegrałem z Francuzem Adji Sangare, a wcześniej pokonałem Piotra Franczyka i Wiktora Koziorza. Jestem także brązowym medalistą mistrzostw Śląska. Łącznie stoczyłem 50 pojedynków amatorskich, m.in. toczyłem boje z Hubertem Kaczmarkiem, Damianem Stanisławskim i Adnanem Al Nasseem oraz pokazową z Mateuszem Kosteckim - powiedział żołnierz zawodowy Bartosz Głowacki.
 
W walce wieczoru w Arenie Legionowo Michał Cieślak (17-0, 11 KO) zmierzy się z byłym tymczasowym Mistrzem Świata WBA kategorii junior ciężkiej Yourim Kalengą (23-5, 16 KO).
Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie