Gol Peszki przesądził o zwycięstwie Wisły Kraków

W swoim ostatnim sparingu przed startem drugiej części sezonu ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków pokonali słowacki MSK Żylina 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył Sławomir Peszko w 22. minucie.

Wygrana podopiecznych Macieja Stolarczyka mogła być bardziej okazała, ale w 33. minucie Krzysztof Drzazga nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał na poprzeczkę sparował bramkarz rywali – Milos Volesak.

Wisła zagrała w zbliżonym składzie, do tego jaki 11 lutego zmierzy się w pierwszym ligowym meczu z Górnikiem w Zabrzu. Na boisku nie pojawił się jeszcze pozyskany w piątek ze Slovana Bratysława Vukan Savicevic. Czarnogórzec musi jeszcze potrenować z zespołem.

Stolarczyk był zadowolony z postawy zespołu, który jego zdaniem zmierzył się z silnym rywalem. MSK Żylina zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli słowackiej ekstraklasy.

- Jest jeszcze kilka elementów, nad którymi musimy popracować, ale taka wygrana na pewno buduje morale zespołu – podkreślił.

Stolarczyk poinformował także, że nowym kapitanem Wisły będzie Jakub Błaszczykowski, gdyż Rafał Boguski, który pełnił tę funkcję jesienią przekazał mu opaskę. - To była decyzja Rafała, który pokazał tym samym wielką klasę – powiedział Stolarczyk.

W Wiśle poprawia się sytuacja kadrowa. W poniedziałek do treningów z zespołem mają wrócić: Paweł Brożek, Marcin Grabowski, Kamil Wojtkowski i Wojciech Słomka. Natomiast wciąż urazy leczą Boguski i Jakub Bartosz.

Wisła w okresie przygotowawczym rozegrała sześć sparingów. Wcześniej pokonała 3:2 Wisłę Sandomierz, przegrała po 2:3 z Garbarnią Kraków i Puszczą Niepołomice, wygrała 2:0 z młodzieżową drużyną ukraińskiej Worskli Połtawa i zremisowała 1:1 z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo.