"Akademicy" w obecnym sezonie grają w kratkę. Nie licząc ostatniego triumfu nad będzinianami przegrali kolejno osiem meczów - w tym pięć w PlusLidze. Zespół z Olsztyna zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli z 18 punktami. Aby liczyć się w walce o fazę play-off gospodarze powinni wygrać z mistrzami Polski - PGE Skrą Bełchatów.


W lidze przeciętnie wiedzie się również bełchatowianom. Drużyna Roberto Piazzy przegrała ostatnio u siebie w Lidze Mistrzów z belgijskim Greenyard Maaseik. Najlepsza drużyna ligi poprzedniego sezonu okazała się słabsza również w Pucharze Polski - uległa gładko ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle 0:3. Natomiast udane spotkania to dwa zwycięstwa w PlusLidze z Będzinem i Chemikiem Bydgoszcz. Czy zespół, który przedłużył właśnie kontrakt z rozgrywającym mistrzów świata - Grzegorzem Łomaczem odniosą trzeci kolejny triumf?

 

Rywalizacja pomiędzy olsztynianami a PGE Skrą należy do zaciętych. Ostatnie cztery mecze - to dwa zwycięstwa gospodarzy i dwa triumfy przyjezdnych. Stawka meczu? Dla mistrzów Polski spora - wygrana przybliży ich do fazy play off i szansy na obronienie tytułu. Gospodarze mają podobne marzenia.

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport od godz. 14:45.