Superliga tenisistów stołowych: 12-latek pomaga w zwycięstwie!

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, w składzie z 12-letnim Miłoszem Redzimskim, wygrał w Zielonej Górze z Palmiarnią 3:1 w niedzielnym meczu 12. kolejki superligi tenisistów stołowych. Wicemistrzowie Polski wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

Trener gości Tomasz Redzimski, który przez wiele lat grał w Palmiarni (wtedy pod nazwą ZKS Drzonków), miał do dyspozycji doświadczonego Japończyka Kaii Yoshidę oraz Marka Badowskiego i swego syna Miłosza (rocznik 2006), dla którego to był drugi występ w elicie. Dwa punkty zdobył srebrny medalista IMP z 2017 i 2018 roku Badowski, "oczko" dołożył też były ćwierćfinalista MŚ. Z kolei Redzimski junior przegrał z Łukaszem Wachowiakiem.

Dartom Bogoria znów jest liderem superligi z przewagą dwóch punktów nad Unią AZS AWFiS Gdańsk i broniącym tytułu PKS Kolping Frac Jarosław.

Drużyna z Jarosławia pokonała na wyjeździe Energę KTS Toruń 3:0. Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa Ukraińca Kou Lei, który przyjechał do Torunia prosto ze szwajcarskiego Montreux, gdzie w sobotę uczestniczył w prestiżowym Top 16; w 1/8 finału przegrał z późniejszym triumfatorem Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem. W spotkaniu ligowym Kou Lei prowadził 2:0 z Chińczykiem Han Chuanxi 2:0, ale w dwóch następnych setach zdobył łącznie... 3 punkty (1:11, 2:11). W decydującej partii zwyciężył jednak 14:12.

Kolejne punkty dla mistrzów kraju zdobyli Czech Tomas Konecny i Piotr Chodorski.

W ostatnim niedzielnym meczu Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz uległa 3S Polonii Bytom 2:3, chociaż wygrywała 2:0 (bez straty seta). W trzech kolejnych potyczkach bydgoszczanie nie wygrali ani jednego seta. W decydującej grze koreański obrońca Dongsoo Kang nie sprostał Czechowi Antoninowi Gavlasowi.