Snowboard. MŚ w Park City: 19-latek ze złotem. Król i Kwiatkowski daleko

Zimowe
Snowboard. MŚ w Park City: 19-latek ze złotem. Król i Kwiatkowski daleko
fot. PAP

W poniedziałkowej rywalizacji snowboardzistów na mistrzostwach świata w Park City najlepsi okazali się wśród pań Selina Joerg (Niemcy) oraz Dmitry Łoginow (Rosja). Polskę reprezentowali Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski. Oboje odpadli na etapie 1/8 finału.

Lepszy czas w kwalifikacjach daje możliwość wyboru toru - niebieskiego lub czerwonego. W poniedziałkowych zmaganiach miało to naprawdę duże znaczenie, ponieważ niebieski szlak był bardziej przychylny w rywalizacji kobiet. Odmienne zdanie na ten temat może mieć jedynie Patrizia Kummer. Szwajcarka zanotowała bowiem upadek, co oznaczało odpadnięcie mistrzyni olimpijskiej z Soczi już na etapie 1/8 finału. Skorzystała na tym Rosjanka, Milena Bykova.

 

Na tym samym etapie rywalizacji odpadła także Aleksandra Król, która o 68 setnych musiała uznać wyższość Szwajcarki, Ladiny Jenny. Niestety, los Polki podzielił także Oskar Kwiatkowski, którego rywalem był Vic Wild - 32 letni naturalizowany Rosjanin. Mistrz olimpijski z Soczi wykorzystał swoje doświadczenie i wygrał o 51 setnych.

 

Odpadnięcie reprezentantów Biało-Czerwonych w 1/8 finału zmagań w Park City oznaczało, że w dalszej fazie musieliśmy emocjonować się pojedynkami pozostałych snowboardzistów.

 

Pogromczyni Król, Jenny po pokonaniu Bykovej w małym finale zajęła ostatecznie trzecie miejsce. W konfrontacji o pierwszą lokatę spotkały się Selina Joerg i Natalia Soboleva. Rosjanka popełniła błąd na dystansie i wypadła z trasy, toteż złoty medal przypadł reprezentantce Niemiec.

 

Wśród panów do walki o brąz mistrzostw świata przystąpili Stefan Baumeister oraz Vic Wild. Niemiec wykorzystał błąd Amerykanina urodzonego w Rosji, który wyeliminował wcześniej Kwiatkowskiego i dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium.

 

Mistrzem świata został 19-letni Dmitry Łoginow. Jego rywalem w finale był Tim Mastnak, który tuż po starcie upadł i było jasne, że złoto powędruje do młodego Rosjanina. Warto dodać, że w trakcie całych poniedziałkowych zmagań dochodziło do sporej liczby upadków.

 

We wtorek kolejny dzień rywalizacji w slalomie równoległym, w którym również nie zabraknie reprezentantów Polski. Oby z lepszym skutkiem.

 

Wyniki:

 

Kobiety

1. Selina Joerg (Niemcy)
2. Natalia Soboliewa (Rosja)
3. Ladina Jenny (Szwajcaria)
...
14. Aleksandra Król (Polska) odpadła w 1/8 finału
Weronika Biela (Polska) zdyskwalifikowana w eliminacjach

 

Mężczyźni

1. Dmitrij Łoginow (Rosja)
2. Tim Mastnak (Słowenia)
3. Stefan Baumeister (Niemcy)
...
10. Oskar Kwiatkowski (Polska) odpadł w 1/8 finału
24. Michał Nowaczyk (Polska) odpadł w eliminacjach

 

Transmisje z Mistrzostw Świata w Snowboardzie w Park City na sportowych antenach Polsatu.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze