Przygoński ma nowego pilota

Moto
Przygoński ma nowego pilota
fot. PAP

Niemiec Timo Gottschalk będzie w tym roku pilotem Jakuba Przygońskiego - poinformował na Instagramie triumfator Pucharu Świata w rajdach terenowych, czwarty kierowca tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Zastąpi Belga Toma Colsoula.

"Miło mi poinformować, że w nowym sezonie cross country w fotelu pilota rajdówki zasiądzie niezwykle doświadczony pilot Timo Gottschalk. Timo jest utalentowanym pilotem i chce ponownie wygrać Dakar, a także obronić ze mną zdobyty w poprzednim sezonie Puchar Świata. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze wspólne cele. Dziękuję bardzo Tomowi Colsoulowi za trzy niezwykle udane dla nas sezony, a także za niesamowity czas, który spędziliśmy razem jako dobrzy kompani i zespół ORLEN Team" - napisał Przygoński na Instagramie.

 

44-letni Gottschalk w 2011 roku wygrał z Nasserem al-Attiyahem Rajd Dakar. Pilotem jest od 1996 roku, w rajdach płaskich startował m.in. z Dieterem Deppingiem, Carstenem Mohe, Arminem Kremerem, Andreasem Aignerem, Raimundem Baumschlagerem i Seppem Wiegandem.

 

Nowa załoga Przygoński - Gottschalk zadebiutuje w rundzie Pucharu Świata - Qatar Cross Country Rally (22-26 lutego).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie