Mistrz świata przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem

Siatkówka
Mistrz świata przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem
fot. PAP

- Dla mnie jako prezesa jest to bardzo dobra informacja, że dwukrotny mistrz świata chce pozostać w naszym klubie na dłużej - powiedział Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla. Dawid Konarski przedłużył kontrakt z klubem o kolejny sezon.

- Jest to potwierdzenie, że zawodnik klasy światowej dobrze ocenia Klub, jego funkcjonowanie i widzi on tutaj dla siebie szansę walki o najwyższe cele. Jestem dumny, że taki zawodnik jak Dawid chce realizować siatkarskie marzenia i cele w Jastrzębskim Węglu - dodał prezes.
 
Konarski jest reprezentantem kraju i dwukrotnie sięgał z nią po mistrzostwo świata: w 2014 i 2018 roku. W siatkówce klubowej największe sukcesy odnosił z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Grał także w Asseco Resovii Rzeszów, a w swojej gablocie ma wiele wyróżnień indywidualnych, w tym MVP mistrzostw Polski 2015 oraz najlepszy serwujący Pucharu Polski 2019.
 
– Cieszę się, że zostaję na następny sezon w Jastrzębskim Węglu. Klub jest świetnie zorganizowany, panuje w nim fajna atmosfera i tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele. Do tego mamy wspaniałych kibiców, którzy na każdym kroku nas wspierają. Mam nadzieję, że zarówno w tym, jak i przyszłym sezonie będziemy  mogli sprawić im i sobie dużo radości. Projekt, który trwa będzie kontynuowany, co gwarantuje walkę o najwyższe laury. Dlatego chcę być nadal częścią tej drużyny i pomóc w osiągnięciu założonych celów – skomentował sam zawodnik.
ch, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze