Dookoła Walencji: Kolarz CCC van Avermaet wygrał trzeci etap

Greg van Avermaet z ekipy CCC wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Walencji, 194,3 km z Quart de Poblet do Chery. Jedyny Polak w stawce, kolega Belga z drużyny Łukasz Wiśniowski zajął 34. miejsce z jedenastosekundową stratą.

Van Avermaet, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, okazał się najszybszy w sprincie przed metą, wyprzedzając zwycięzcę z czwartku Włocha Matteo Trentina (Mitchelton-Scott) oraz Hiszpana Luisa Sancheza (Astana).

Liderem wyścigu od pierwszego etapu pozostaje Norweg Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), który w piątek zajął 14. miejsce, uzyskując ten sam czas co zwycięzca. Ma pięć sekund przewagi nad sklasyfikowanym na drugim miejscu Hiszpanem Ionem Izagirre (Astana) i osiem nad trzecim Belgiem Dylanem Teunsem (Bahrain Merida). Van Avermaet jest 14. - 30 s straty, a Wiśniowski 20. - 38 s.

W sobotę kolarze będą mieli do pokonania 188 km z Villarreal do Alcala-Alcocebre. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Walencji.