Froome zmienia strategię przygotowań do igrzysk

Inne
Froome zmienia strategię przygotowań do igrzysk
fot. PAP

Brytyjski kolarz Chris Froome (Sky) zapowiedział, że w przyszłym roku zmieni strategię i plan przygotowań, by znaleźć się w jak najwyższej formie w dniu wyścigu olimpijskiego (25 czerwca). - Tokio 2020 to moje marzenie - powiedział "La Gazzetta dello Sport".

Trasa olimpijskiej rywalizacji ma 234 kilometry i została wyznaczona wokół słynnej góry Fudżi, czynnym stratowulkanie, najwyższym szczycie Japonii (3776 m n.p.m.) i świętej górze dla wyznawców religii shinto. Na odcinku 6,8 km droga ma średnie przewyższenie 10,2 procenta.

 

- (Igrzyska - przyp.red.) to mój cel, ale muszę być realistą. Nigdy nie osiągałem wielkich wyników w wyścigach jednodniowych. Dlatego zamierzam zmienić coś w przygotowaniach oraz strategii - powiedział Froome, cytowany przez stronę Cycling weekly.

 

Brytyjczyk, który ma za sobą także sukcesy w Giro d’Italia i Vuela a Espana, nigdy nie wygrał jednodniowej rywalizacji ze startu wspólnego. Co najwyżej był drugi, jak w 2009 roku w Giro del Capo w RPA.

 

Plany Froome'a na najbliższy rok zostały podporządkowane startowi w Tour de France, w którym Brytyjczyk triumfował już czterokrotnie.

 

Kolarzami Sky są także Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie