EBL: Polpharma Starogard Gdański - GTK Gliwice. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Polpharma Starogard Gdański - GTK Gliwice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

To może być szybki i szalony mecz! Zarówno Polpharma, jak i GTK lubią utrzymywać wysokie tempo gry - która z tych ekip będzie skuteczniejsza? Transmisja od 12:30 w Polsacie Sport.

Polpharma potrzebuje przełamania. Starogardzki zespół przegrał już cztery mecze z rzędu w Energa Basket Lidze, przez co spada w tabeli. Trener Artur Gronek podkreśla, że nie jest zadowolony przede wszystkim ze skuteczności swojego zespołu w rzutach z dystansu. Dodatkowo, problemy z faulami miał ostatnio lider - Justin Bibbins. Ekipa z Kociewia ma więc co poprawiać w swojej grze.

 

GTK gra w kratkę - dobre spotkania przeplata słabszymi. W ostatniej kolejce gliwiczanie poradzili sobie z AZS Koszalin, ale wcześniej ulegli m.in. ekipie Miasta Szkła Krosno. Trzeba też pamiętać, że w pierwszym spotkaniu z Polpharmą drużyna trenera Pawła Turkiewicza przegrała 82:85, a kluczowe rzuty wolne w końcówce trafiał Bibbins.

 

Czego możemy spodziewać się po tym spotkaniu? Efektownych akcji i wysokiego tempa - tak właśnie lubią grać obie te ekipy. Trzeba pamiętać, że zespół z Gliwic ma niesamowitą siłę na obwodzie. Myles Mack, Riley LaChance, Desmond Washington, a także Jakub Dłoniak - każdy z nich potrafi seryjnie trafiać z dystansu! Ten zestaw daje też ogromne możliwości w rotacji, trener może też szukać gracza z najlepszą dyspozycją strzelecką w danym dniu.

 

Tym zawodnikom będą musieli się przeciwstawić przede wszystkim wspomniany wcześniej filigranowy Bibbins oraz Tre Bussey. Ten drugi to uniwersalny obwodowy, bardzo atletyczny, a w dodatku skuteczny. Trafił w tym sezonie już 52 rzuty z dystansu, co jest drugim wynikiem w EBL, więc nic dziwnego, że weźmie udział w Aerowatch Konkursie Rzutów za 3 Punkty. To zawodnik, który nie boi się grania pod presją i potrafi brać na siebie odpowiedzialność w najważniejszych momentach meczu.

 

Ciekawie będzie też pod koszami. Adam Kemp to jeden z najlepszych środkowych w EBL - statystycznie jest drugi pod względem zbiórek (9,8 na mecz) i pierwszy w kategorii blokujących (2,2 w każdym spotkaniu). Na tej pozycji wspiera go też nieźle kończący akcje typu pick’n’roll Brett Prahl. Przed nimi bardzo trudne zadanie, ponieważ Damonte Dodd i Maverick Morgan to naprawdę solidni zawodnicy, potrafiący momentami dominować w polu trzech sekund.

 

Początek transmisji Polpharma Starogard Gdański - GTK Gliwice w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie