Ekstraklasa: Trwa zwycięska seria Cracovii

Piłkarze Cracovii pokonali Piasta Gliwice 2:1 w sobotnim meczu 21. kolejki ekstraklasy. Było to piąte kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Probierza i pierwsza taka seria zwycięstw "Pasów" w XXI wieku.

W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg. Przez pierwsze 20 minut żadnej z drużyn nie udało się wypracować dobrej okazji bramkowej, gdyż defensywy obydwu zespołów spisywały się bez zarzutu.

W końcu jednak gospodarze popełnili błąd. W efekcie nieporozumienia pomiędzy Mateuszem Wdowiakiem i Michalem Siplakiem piłkę na prawym skrzydle przejął Martin Konczkowski, podał w pola karne, a tam niepilnowany Jorge Felix strzałem z kilku metrów nie dał szans Michalowi Peskovicowi.

Cracovia stratę odrobiła w 37. minucie. Janusz Gol został sfaulowany 20 metrów przed polem karnym. Rzut wolny wykonywał Airam Cabrera i precyzyjnym strzałem zaskoczył źle ustawionego Frantiska Placha. Był to pierwszy gol strzelony przez Cracovię bezpośrednio z rzutu wolnego od 15 maja 2016 roku, gdy bramkarza Lechii Gdańsk w ten sposób pokonał Mateusz Cetnarski.

W 50. minucie "Pasy" objęły prowadzenie, a bramkę strzałem z pola karnego zdobył pozyskany w styczniu z Dinama Bukareszt Sergiu Hanca. To była piękna, zespołowa akcja Cracovii, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Cabrera.

Piast mógł szybko odrobić stratę, bo w następnej akcji piłka, po dośrodkowaniu Mikkela Kireskova, odbiła się od poprzeczki.

Kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wdowiak, ale Plach popisał się znakomitą interwencją. Cracovia już do końca meczu kontrolowała sytuację na boisku, Piast nie był w stanie wypracować sobie żadnej dobrej okazji bramkowej i poniósł zasłużoną porażkę.

Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
Bramki: Cabrera 37, Hanca 50 - Felix 22

Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, Michał Helik, Michal Siplak - Janusz Gol, Damian Dąbrowski (68. Milan Dimun) - Sergiu Hanca (74. Bojan Cecaric), Marcin Budziński (83. Javi Hernandez), Mateusz Wdowiak - Airam Cabrera

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Patryk Dziczek, Tom Hateley (82. Patryk Sokołowski), Mateusz Mak (73. Aleksander Jagiełło), Joel Valencia, Jorge Felix - Michal Papadopulos (68. Piotr Parzyszek).

Żółte kartki: Papadopulos, Sedlar

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 5 683.