PŚ w kombinacji: Finowie wygrali sprint drużynowy w Lahti

Reprezentanci gospodarzy Ilkka Herola i Eero Hirvonen wygrali w fińskim Lahti sprint drużynowy 2x7,5 km Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Startowały dwie polskie pary, które zajęły lokaty w drugiej dziesiątce.

Dzięki udanemu sprintowi przed metą Finowie zakończyli zawody o 0,2 s szybciej od Norwegów Espena Bjoernstada i Joergena Graabaka. Trzecie miejsce zajęli Austriacy Wilhelm Denifl i Mario Seidl, którzy mieli 3,5 s straty.

Szczepan Kupczak i Adam Cieślar uplasowali się na 12., a Paweł Twardosz i Paweł Słowiok - na 15., ostatniej pozycji.

W niedzielę odbędą się w Lahti zawody indywidualne, w których dwuboiści będą rywalizować na dużej skoczni, a później w biegu na 10 km. Awizowany jest występ wszystkich biało-czerwonych, którzy wystartowali w sobotę.

Wyniki:

1. Ilkka Herola, Eero Hirvonen (Finlandia) 29.14,6 (6. miejsce po skokach/1. czas biegu)
2. Espen Bjoernstad, Joergen Graabak (Norwegia) strata 0,2 s (4./4.)
3. Wilhelm Denifl, Mario Seidl (Austria) 3,5 (1./12.)