LSK: Udany rewanż Grota Budowlanych w Bydgoszczy

Siatkówka

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź pokonały 3:0 (25:23, 25:22, 27:25) Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz w ostatnim meczu osiemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zrewanżowały się w ten sposób bydgoszczankom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Po starciu sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn można było spodziewać się wielu emocji. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że pierwszą rywalizację w tym sezonie wygrała ekipa z Bydgoszczy, która nie uchodziła za faworyta.

 

Początek meczu to fragment wyrównanej walki. Od stanu 5:5 nieco lepiej zaczęła sobie radzić drużyna przyjezdnych. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza włączyły trudną zagrywkę zmuszając rywalki do błędów. Pozwoliło im to utrzymać spokojne, pięciopunktowe prowadzenie. W końcówce "Pałacanki" zerwały się jeszcze do walki, ale nie zdołały wyrwać łodziankom zwycięstwa.

 

Gospodynie na początku drugiej partii kontynuowały dobrą grę. Prowadziły już 5:2, lecz szybko dały przeciwniczkom odrobić straty (8:8). Przy stanie 15:15 na zagrywce pojawiła się Jovana Brakocevic i to ona stała się bohaterką łódzkiej ekipy. Najpierw utrudniła rywalkom przyjęcie, potem zdobyła dwa punkty bezpośrednio z zagrywki. To wystarczyło, by spokojnie doprowadzić seta do końca (25:22).

 

Odsłona trzecia była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Walka punkt za punkt utrzymywała się przez dłuższą część seta. W odpowiednim momencie łodzianki uruchomiły skuteczny bok, a to dało im prowadzenie 17:15, które z piłki na piłkę się powiększało. Kiedy już wydawało się, że siatkarki Grota Budowlanych pewnie zmierzają po zwycięstwo Patrycja Polak Balmas popisała się dwoma asami serwisowymi, a koleżanki wsparły ją bardzo dobrą obroną i skutecznymi kontrami, co pozwoliło doprowadzić do wyrównania 24:24. To jednak nie wystarczyło. Łodzianki w końcówce zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 27:25.

 

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 25:27)

 

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Magdalena Mazurek, Patrycja Polak Balmas, Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Monika Jagła (L) oraz Monika Fedusio

 

Grot Budowlani Łódź: Magdalena Stysiak, Małgorzata Śmieszek, Jovana BrakoceviC, Agata Babicz, Jaroslava Pencova, Femke Stoltenborg, Maria Stenzel (L) oraz Ewelina Tobiasz, Oliwia Urban, Anna Bączyńska

 

MVP: Jovana Brakocevic

 

WYNIKI I TABELA LSK

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie