PŚ szpadzistów: Polacy bez sukcesów w Vancouver

Dwudzieste miejsce drużyny i 25. lokata Mateusza Nycza indywidualnie to dorobek polskich szpadzistów w zawodach Pucharu Świata w Vancouver. Triumfowali Rosjanie i Japończyk Koki Kano.

Biało-czerwoni, w składzie: Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice), Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), Nycz (Piast Gliwice) i Maciej Bielec (Szpada Wrocław), w 1/16 finału uległa Niemcom 39:45 i została sklasyfikowana na podstawie miejsca w światowym rankingu, gdyż w turniejach PŚ nie rozgrywa się spotkań o pozycje niższe niż 16.

W finale Rosja zwyciężyła Izrael 45:36.

Indywidualnie najlepiej z Polaków spisał się Nycz. W 1/32 finału pokonał Argentyńczyka Jesusa Andresa Lugonesa Ruggeriego 15:13, by w kolejnej rundzie przegrać jednym trafieniem (14:15) z późniejszym triumfatorem.

Antkiewicz z kolei na otwarcie zmagań w turnieju głównym, z udziałem 64 szpadzistów, nie sprostał złotemu medaliście olimpijskiemu z Londynu i wicemistrzowi globu sprzed roku Wenezuelczykowi Rubenowi Limardo Gasconowi 5:15 i uplasował się na 64. miejscu.

Kano w finale wygrał z Włochem Enrico Garozzo 15:7. Czwarty w klasyfikacji szpadzistów 21-letni Japończyk odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo.