Atakujący Czarnych Radom o swojej pasji: Moja mama też pisała wiersze

Siatkówka
Atakujący Czarnych Radom o swojej pasji: Moja mama też pisała wiersze
fot. Cyfrasport

Siatkarz Maksym Żygałow, powszechnie znany jako atakujący reprezentacji Rosji i Cerradu Czarnych Radom, wzbudza zainteresowanie także za sprawą nietypowego jak na sportowca hobby. - Czasem zamieniam się w poetę - przyznał 29-letni zawodnik.

Żygałow został pozyskany przez Czarnych latem. Ściągnięcie do dziesiątej drużyny PlusLigi w poprzednim sezonie zawodnika ekipy mistrzów Europy 2017 było jednym z transferowych hitów. Wcześniej występował przez wiele lat w lidze rosyjskiej, głównie w klubie z Biełgorodu (obecnie funkcjonuje on jako Biełogorie, a wcześniej nosił nazwę Lokomotiw).

 

"Polska ekstraklasa to jedna z najsilniejszych lig na świecie. W mojej opinii jest trzecia - po włoskiej i rosyjskiej. Jestem naprawdę wdzięczny, że mam szansę w niej występować" - podkreślił urodzony w Kazachstanie atakujący, który pierwsze siatkarskie kroki zaliczył podczas okresu nauki szkolnej w... Uzbekistanie.

 

Przyznał, że bardzo zależało mu, by latem zmienić otoczenie i wynieść się z Rosji. Wspominał, że miał kłopoty z osiągnięciem porozumienia z rosyjskim klubem, z którym był związany długoletnim kontraktem. - Chciałem po prostu gdzieś odejść. Miałem trudną sytuację w moim poprzednim klubie. Zespół z Radomia był jedną z opcji. Jako pierwszy zgłosił się do mnie z ofertą. Długo się nie namyślałem i przyjechałem tutaj - wspominał.

 

Na początku rozgrywek Czarni byli jedną z rewelacji rozgrywek i przez pewien czas zajmowali pozycję wicelidera. Dobrze radził sobie wówczas także Żygałow. Później kilku zawodników dopadły kontuzje i drużyna zanotowała serię słabszych wyników. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Wspomniane kłopoty zdrowotne nie ominęły 29-letniego atakującego. - Niedawno miałem problem z dolną partią pleców i byłem w nieco gorszej formie. Teraz wreszcie wróciłem. Mam nadzieję, że będę miał okazję pokazać naszym kibicom, na co mnie stać - zadeklarował.

 

Obecnie jednak jego pozycja w wyjściowym składzie nie jest pewna. Walczy o nią z Michałem Filipem. - To trener decyduje, kogo wstawić do składu, a kogo nie. Ja czuję się bardzo dobrze i jestem już zdrowy - zapewnił Rosjanin. Jak dodał, jego umowa z zespołem z Radomia obowiązuje do końca sezonu. - Po nim zobaczymy, co będzie dalej - zaznaczył.

 

Żygałow zwraca na siebie uwagę nie tylko grą w siatkarskich halach, ale także ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. - Tak, można powiedzieć, że czasem zamieniam się w poetę. Miło słyszeć, gdy ktoś ocenia to jako miłą niespodziankę. Zacząłem jako młody chłopak. Moja mama także pisała wiersze. Może więc odziedziczyłem to po niej. Głównie piszę o życiu - relacjonował.

 

Przyznał, że jego muzą od kilku lat jest żona Alenka. - Tak, zdecydowanie jest moją inspiracją. Niezależnie od tego, gdzie gram, ona jest ze mną zawsze i wszędzie. Jest moim natchnieniem - komplementował swoją drugą połowę atakujący "Sbornej".

 

Na pytanie o ulubionych poetów nie wskazał żadnego. - Nie mam nikogo takiego. Po prostu, gdy najdzie mnie ochota, to siadam i coś piszę. To nie tak, że kogoś podziwiam pod tym względem i chciałbym się na nim wzorować - zastrzegł. Jak dodał, nie zamierza także próbować swoich sił w innych formach literackich. - Powieść mojego autorstwa? Nie sądzę, byśmy się jej doczekali. O pisaniu autobiografii też nie myślę - zaznaczył z uśmiechem Żygałow.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze