Challenge Cup: Szwedki rywalkami Pogoni w ćwierćfinale

Piłka ręczna
Challenge Cup: Szwedki rywalkami Pogoni w ćwierćfinale
fot. PAP

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin w ćwierćfinale Challenge Cup zmierzą się ze szwedzkim zespołem Boden Handboll IF. Zwycięzca z tej pary zagra o finał z lepszym zespołem dwumeczu pomiędzy Rincon Ferdinand Malaga (Hiszpania) i H.V. Quintus (Holandia).

Losowanie odbyło się w Wiedniu.

 

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe wyznaczono na weekend 2-3 marca. Rewanże mają się odbyć tydzień później. Możliwe jednak, że – podobnie jak w poprzednich rundach – działacze Pogoni i rywala ustalą, by oba spotkania rozegrać w jednej hali dzień po dniu.

 

Szczecinianom zależy, by przynajmniej jedno spotkanie odbyło się w stolicy Pomorza Zachodniego, więc będą chcieli wynegocjować dwumecz u siebie. Ustalenia mają zapaść w najbliższych dniach.

 

Klub Boden Handboll IF w tym roku będzie obchodził zaledwie 10-lecie istnienia. W europejskich pucharach szczypiornistki z niespełna 19-tysięcznego szwedzkiego miasta zadebiutowały przed rokiem odpadając w 1/8 pucharu Challenge Cup z hiszpańską Rocasą Gran Canaria.

 

W bieżących rozgrywkach Szwedki przebrnęły przez dwie rundy eliminując słoweński Z’Dezele Celje i izraelski Maccabi Srugo Rishon le-Cijjon. Barw szwedzkiej drużyny broni m.in. była zawodniczka Pogoni Paulina Masna.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze