Liga Mistrzów: Zabójcze siedem minut PSG! Di Maria skarcił United

Po pierwszej połowie kibice Paris Saint Germain mogli mieć sporo uwag odnośnie do gry swojego zespołu. To była jednak tylko zasłona dymna, ponieważ w drugiej połowie ekipa ze stolicy Francji wrzuciła wyższy bieg i po dwóch asystach Angela Di Marii zapewniła sobie zwycięstwo z Manchesterem United 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Jeszcze kilka tygodni temu murowanym faworytem tej konfrontacji byli paryżanie, ponieważ dyspozycja United była daleka od idealnej. Po odejściu Jose Mourinho i przyjściu w jego miejsce Ole Gunnara Solskjaera, gra Czerwonych Diabłów zdecydowanie poprawiła się. Co zatem idzie, szanse w dwumeczu znacznie wyrównały się, a kibice liczyli na świetne widowisko.

Niestety, ale pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji kibicom na Old Trafford oraz milionom widzów przed telewizorami. Początek był jednak obiecujący, ponieważ od pierwszych sekund gospodarze zastosowali bardzo wysoki pressing na rywalu.

To jednak paryżanie jako pierwsi stworzyli ciekawą sytuację. W 6. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Angel Di Maria, ale piłka powędrowała minimalnie obok słupka. Sto osiemdziesiąt sekund później odpowiedzieli miejscowi, a konkretnie Marcus Rashford, który zdecydował się zaskoczyć z ostrego kąta Gianluigi Buffona, lecz ten wybił piłkę na rzut rożny.

Po upływie pierwszego kwadransa przypomniał się kibicom Paul Pogba, który przeprowadził kapitalną akcję prawym skrzydłem, ale jego podanie wzdłuż bramki złapał Buffon. Z tych ciekawszych okazji należy jeszcze powiedzieć o 28. minucie i świetnym prostopadłym podaniu w pole karne Juliana Draxlera. Do futbolówki dopadł będący jednak na spalonym Di Maria, który ponadto przegrał pojedynek sam na sam z De Geą.

W samej końcówce mieliśmy dwa incydenty godne odnotowania. Niestety, żadne nie dotyczą bramkowych wydarzeń. Najpierw doszło do groźnej scysji pomiędzy Ashley Youngiem i Di Marią. Ten drugi został wypchnięty za linię boczną i z impetem uderzył w metalową barierkę. Wyglądało to naprawdę niebezpiecznie, ale na szczęście Argentyńczyk mógł kontynuować grę - w przeciwieństwie do Jesse Lingarda, który w doliczonym czasie opuścił boisko ze względu na uraz mięśniowy. W jego miejsce pojawił się Alexis Sanchez, a chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Przed drugą połową na murawie zameldował się Juan Mata, który zmienił Anthony Martiala.

O ile w pierwszej połowie można było powiedzieć o lekkiej przewadze gospodarzy, tak w drugiej części obraz gry kompletnie uległ zmianie. Paryżanie przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie w 53. minucie za sprawą Presnela Kimpembe, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Di Marii. Ten cios nie tyle co zmotywował United do wyrównania stanu rywalizacji, a bardziej podciął im skrzydła.

Kolejne minuty to coraz większa dominacja podopiecznych Thomasa Tuchela. Zostało to udokumentowane w 60. minucie po kolejnej asyście Di Marii, który skarcił swój były klub podaniem w pole karne do Mbappe. Ten z kilku metrów pokonał Davida De Geę.

Niewiele zabrakło, a kibice z Old Trafford mogliby poczuć się znokautowani, gdy trzy minuty później ten sam Mbappe wyszedł sam na sam z golkiperem ManU, ale tym razem przegrał pojedynek.

Prowadzenie dwoma bramkami mistrzów Francji na terenie rywala dodało im sporej pewności siebie. To przełożyło się na ich swobodną grę. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera walili głową w mur. W samej końcówce, mimo ambitnych prób, nie byli w stanie zdobyć chociaż bramki kontaktowej. Na domiar złego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul otrzymał Pogba. Ostatecznie gospodarze musieli pogodzić się z porażką 0:2 - pierwszą pod wodzą norweskiego trenera, co stawia ich w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem w Paryżu.

Manchester United - Paris Saint-Germain 0:2 (0:0)
Bramki: Kimpembe 53, Mbappe 60

Manchester United: David De Gea - Luke Shaw, Victor Lindelof, Eric Bailly, Ashley Young - Paul Pogba, Nemanja Matić, Ander Herrera - Anthony Martial (46. Juan Mata), Marcus Rashford (84. Romelu Lukaku), Jesse Lingard (45+4. Alexis Sanchez)

PSG: Gianluigi Buffon - Juan Bernat, Presnel Kimpembe, Thiago Silva, Thilo Kehrer - Marquinhos, Marco Verratti (74. Leandro Paredes) - Angel Di Maria (81. Colin Dagba), Julian Draxler, Dani Alves - Kylian Mbappe

Żółte kartki: Young, Pogba, Lindelof, Herrera, Shaw - Kimpembe, Draxler, Bernat, Alves

Czerwona kartka: Pogba (90, za drugą żółtą)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Po niemrawej pierwszej połowie i świetnej drugiej części, Paris Saint Germain pokonuje na wyjeździe Manchester United 2:0 i robi milowy krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Dziękujemy za śledzenie relacji.

To już oczekiwanie na końcowy gwizdek. Kibice także powoli opuszczają Old Trafford.

Sporo żółtych kartek w tym spotkaniu. Tym razem ukarany Luke Shaw.

Sędzia dolicza cztery minuty do podstawowego czasu gry. Niestety, ale w ostatnich minutach mało piłki w piłce.

Druga żółta i czerwona kartka dla Paula Pogby!

Żółta kartka dla Herrery.

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Romelu Lukaku za Rashforda.

Boisko opuszcza bohater PSG, autor dwóch asyst, Angel Di Maria. W jego miejsce zjawia się Colin Dagba.

Niespełna kwadrans gry do końca. Czy gospodarze będą w stanie odpowiedzieć?

Manchester dąży do bramki kontaktowej, a my przypominamy gola Mbappe.

Manchester United - PSG 0:2. Gol Mbappe

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

AS Roma - FC Porto 2:0. Dublet Zaniolo.

Mamy zmianę w zespole PSG. Plac gry opuszcza Verratti. W jego miejsce Leandro Paredes.

Na murawie leży Marco Verratti, który potrzebuje pomocy medyków. Przerwa w grze.

Rzut rożny dla ManU, ale bez konsekwencji dla PSG.

PSG kontroluje przebieg wydarzeń. Tymczasem padła bramka także w meczu AS Roma - FC Porto. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Nicolo Zaniolo.

Źle wygląda gra United w drugiej połowie. Bernat wpadł w pole karne i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę w polu karnym. Rzut rożny dla PSG.

To już byłby nokaut! Mbappe wyszedł sam na sam z De Geą, ale jego podcinka nie zaskoczyła Hiszpana.

Żółta kartka dla Dani Alvesa za faul w bocznym sektorze boiska na Pogbie.

A tymczasem mamy już 2:0! Kylian Mbappe! Asysta Di Marii, który zagrał z lewego skrzydła do Francuza, a ten z kilku metrów pokonał bramkarza ManU.

Godzina gry za nami. Doczekaliśmy się jednego gola. Wideo poniżej.

Manchester United - PSG 0:1. Gol Kimpembe

Wreszcie odpowiedź ManU. Kąśliwy strzał zza pola karnego Herrery, ale obok słupka.

To mogło być 2:0! Strzał zza pola karnego Dani Alvesa, ale minimalnie obok słupka. Po drodze był jeszcze rykoszet. W drugiej próbie niemal identyczna sytuacja, ale tym razem Brazylijczyk posłał piłkę wysoko nad bramką.

United tymczasem w odwrocie. Kolejna akcja PSG. Strzał Di Marii zablokowany i znowu rzut rożny.

Czyżby teraz zaczęło się prawdziwe granie? Co na to United?

Goool!!! PSG obejmuje prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego prosto na nogę nadbiegającego Kimbempe, który z kilku metrów nie daje szans De Gei!

Składna akcja i pierwszy celny strzał PSG w tym meczu. Dośrodkowanie w pole karne na głowę Mbappe, ale dobrze broni De Gea.

I kolejna żółta kartka. Ukarany Lindelof.

Dośrodkowanie Rashforda, ale zbyt głębokie.

Draxler faulowany na połowie boiska.

W zespole gospodarzy doszło do drugiej zmiany. Za Martiala pojawił się Juan Mata.

Zaczynamy drugą połowę!

No i ta mrożąca krew w żyłach sytuacja z końcówki, która naprawdę mogła się zakończyć fatalną kontuzją.

Mogło się skończyć poważną kontuzją! Young pchnął rozpędzonego Di Marię w barierki

Jedna z okazji PSG.

Liniowy uratował Di Marię! Piłkarz PSG nie trafił do pustej

Prezentujemy kilka materiałów wideo z tego starcia. Tutaj minuta ciszy przed pierwszym gwizdkiem.

Minuta ciszy czy braw? Old Trafford i Stadio Olimpico oddały hołd Sali

W równolegle toczonym spotkaniu w Rzymie pomiędzy AS Roma i FC Porto także bezbramkowy remis.

Pechowiec pierwszej połowy.

Koniec pierwszej połowy! Manchester United remisuje bezbramkowo z Paris Saint Germain. Mimo kilku sytuacji, liczymy na zdecydowanie więcej emocji w drugiej części!

Lingard wrócił na boisko, aby znowu... usiąść na murawie. Konieczna jest zmiana jeszcze przed przerwą. Na boisku melduje się w jego miejsce Sanchez.

Mocny strzał Dani Alvesa, ale metr nad poprzeczką.

Rzut wolny dla PSG kilkanaście metrów od bramki ManU. To chyba ostatnia szansa w tej połowie.

Na boisku leży Lingard, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

Na szczęście Di Maria wraca do gry.

Groźna scysja pomiędzy Youngiem i Di Marią. Obaj walczyli o piłkę przy linii bocznej. Anglik ostro wypchnął Argentyńczyka poza boisko. Ten z impetem uderzył w metalową barierkę. Ucierpiała jego ręka. Wyglądało to bardzo groźnie!

Szykuje się pierwsza zmiana w Manchesterze. Z kontuzją boryka się Anthony Martial. W jego miejsce pojawi się niedługo Alexis Sanchez.

Świetna okazja dla PSG. Marquinhos zagrał prostopadle do Di Marii, który wbiegł w pole karne i przegrał pojedynek z De Geą. Reprezentant Argentyny był jednak na spalonym.

Ostry faul Bernata, który zderzył się z Youngiem. Żółta kartka dla Hiszpana.

Ponad pół godziny gry za nami i nadal bez bramek. Szybkie tempo, ale brakuje sytuacji.

Żółta kartka dla Ashely Younga za fual na Mbappe.

Najlepsza szansa dla PSG! Świetne prostopadłe podanie od Draxlera w pole karne do Mbappe. Młody Francuz miał przed sobą tylko bramkarza United, ale oddał niecelny strzał.

Żółta kartka dla Pogby za faul na Verrattim.

Na meczu obecny jest Sir Alex Ferguson.

Kolejna żółta kartka. Ukarany Julian Draxler za faul na środku boiska.

Tym razem nie udana próba Pogby z dystansu. Jego strzał powędrował wysoko nad bramką.

Kapitalna akcja Pogby, który z łatwością minął na skrzydle Kimpembe i wpadł w pole karne. Francuz zagrał wzdłuż bramki Buffona, ale ten zdołał złapać piłkę.

Kwadrans gry za nami. Na Old Trafford bez bramek, ale lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

Kolejne dośrodkowanie paryżan w pole karne United. Tym razem centra Dani Alvesa zbyt mocna.

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Presnel Kimpembe za faul na Rashfordzie.

Dośrodkowanie Di Marii w pole karne, ale zabrakło wykończenia.

Na strzał z bardzo ostrego kąta zdecydował się Rashford, który chciał zaskoczyć Buffona. Rzut rożny dla United.

Groźny strzał zza pola karnego Angela Di Marii. Piłka powędrowała obok słupka De Gei.

Rzut wolny dla United na połowie PSG. Faulowany Lingard przez Marquinhosa.

Od pierwszych sekund niesamowity pressing United.

Zaczynamy!

Uczczono pamięć także Gordona Banksa - legendarnego bramkarza reprezentacji Anglii, mistrza świata z 1966 roku.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, minuta ciszy ze względu na śmierć Emiliano Sali, który zginął w katastrofie lotniczej.

Sędzią głównym tego spotkania jest Daniele Orsato z Włoch. Na meczu nie zabraknie systemu VAR, który od fazy pucharowej będzie obecny na wszystkich starciach Ligi Mistrzów.

Przed nami hymn Champions League.

Obie ekipy już na murawie.

Już za chwilę zaczynamy!

Prawie czterotysięczna grupa kibiców PSG wybrała się na Old Trafford.

Zawodnicy obu drużyn wybiegli właśnie na rozgrzewkę.

A tu zestawienie gości. Zaskakiwać może pozycja Dani Alvesa.

Oto skład gospodarzy na to spotkanie.

Już za chwilę poznamy składy obu drużyn.

Cisza przed burzą na Old Trafford.

W drugim wtorkowym meczu AS Roma zmierzy się z FC Porto. Poniżej zestaw par 1/8 finału w tym tygodniu.

Hajto: Nie wiem, ile do powiedzenia ma Tuchel w PSG. Nie wiadomo, o co tam chodzi

W szlagierowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United i Paris Saint Germain w barwach gości nie wystąpią na pewno Edinson Cavani, Thomas Meunier, Neymar oraz Adrien Rabiot. O ile pierwsza trójka zmaga się z kontuzjami, to casus tego ostatniego jest wielką niewiadomą dla kibiców i dziennikarzy.

Manchester United - PSG. Jak wygląda forma obu drużyn?

Czas na wielki powrót Ligi Mistrzów! Po ponad dwóch miesiącach oczekiwań wracamy z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi w Europie. Przed nami faza 1/8 finału, w której na pierwszy plan wysuwa się m.in. starcie Manchesteru United z Paris Saint Germain. Witamy w relacji na żywo z tego spotkania. Początek rywalizacji zaplanowany został na godz. 21:00.